82 éve nem nyert ilyen fiatal játékos Amerikában

2013. 07. 16.

A mindössze 19 éves Jordan Spieth nyerte meg az Illinois állambeli Silvisben megrendezett profi golftornát, s ezzel 1931 óta a legfiatalabb győztes lett a PGA Touron.

Az amerikai tini a rájátszás ötödik lyukánál harcolta ki a diadalt David Hearnnel és Zach Johnsonnal szemben. Spieth, aki július 27-én lesz 20 esztendős, 828 ezer dollárt (184.6 millió forint) kapott sikeréért.

„Nem gondoltam, hogy már ilyen korán sikerülni fog a tornagyőzelem” – kommentálta győzelmét a fiatal játékos, aki 19 évesen, 11 hónaposan és 17 naposan nyert. A korrekordot Ralph Guldahl tartja, ő 1931-ben 19 évesen, 8 hónaposan és 3 naposan diadalmaskodott a Santa Monica Openen.

A sportág jelenlegi három kiemelkedő alakja, Tiger Woods, Phil Mickelson és Rory McIlroy egyaránt 20 esztendősen aratta első sikerét a PGA Touron.

S ha már Mickelson: a hétvége legfontosabb európai versenyét, a Skót nemzetközi bajnokságot éppen ő nyerte meg, ugyancsak playoffban legyőzve a dél-afrikai Branden Grace-t. A világranglista 5. helyezettjének ez volt a 48. profi győzelme karrierje során. Az amerikai játékos következő nagy versenye a csütörtökön kezdődő idei harmadik kiemelt (major) viadal, a British Open lesz, amelyet még sohasem sikerült megnyernie.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
JOHN DEERE CLASSIC, SILVIS (TPC Deere Run). A pénzdíj: 4.6 millió dollár. A pálya hossza: 6635 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 71
AZ ÉLCSOPORT
1. Jordan Spieth (amerikai) 265 ütés (70, 65, 65, 65) – rájátszás után, 2. Zach Johnson (amerikai) 265 (64, 66, 67, 68) és David Hearn (kanadai) 265 (66, 66, 64, 69)

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
ABERDEEN ASSET MANAGEMENT SCOTTISH OPEN, INVERNESS (Castle Stuart Golf Links). A pénzdíj: 3.4 millió euró. A pálya hossza: 6582 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 72
1. Phil Mickelson (amerikai) 271 ütés (66, 70, 66, 69) – rájátszás után, 2. Branden Grace (dél-afrikai) 271 (71, 65, 66, 69), 3. J. B. Hansen (dán) 273 (68, 65, 69, 71) és Henrik Stenson (svéd) 273 (70, 64, 66, 73)