A BL-főtábláért lép pályára a Fradi és az Érd

2013. 09. 13.

A hétvégén eldől, hogy a címvédő Győri Audi ETO KC mellett szerepel-e másik magyar csapat a női kézilabda Bajnokok Ligája főtábláján.

A házigazda FTC-Rail Cargo Hungaria az Érddel, a horvát Lokomotiva Zagrebbel, valamint a svájci Zuggal került egy selejtezőcsoportba. A népligeti négyes torna első helyezettje bekerül a BL legjobb 16 csapata közé. A második és harmadik helyezett a KEK-ben a 24 között folytathatja szereplését, míg a negyedik a KEK-ben a 24 közé jutásért játszik majd.

A torna nagy esélyese az FTC, amely a most zajló idényben, bajnoki mérkőzésen szenzációs játékkal legyőzte a hazai porondon négy éve és hét hónapja veretlen ETO-t. Az Érd és a két külföldi alakulat helyzetét nehezíti, hogy az Elek Gyula Arénában, saját fanatikus közönségük előtt kellene legyőznie a zöld-fehéreket.

A férfi EHF Kupában a Grundfos-Tatabánya gyakorlatilag már a 40 közé jutott, hiszen a múlt héten 30-22-re nyert a belga Achilles Bocholt ellen. Amennyiben a szombati, idegenbeli visszavágót is sikerrel veszi a magyar csapat, a svéd Lugi HF vár majd rá. Az első meccset a skandináv gárda otthonában, Lundban rendezik október 12-én vagy 13-án.

férfi EHF Kupa, 1. forduló (a 40 közé jutásért), visszavágó:
Achilles Bocholt (belga) - Grundfos-Tatabánya, szombat 20.15 (az első mérkőzésen: 22-30)

Fejben még nem vagyok teljesen rendben - Pena

Az FTC 35–18-ra nyert az MTK ellen a női kézilabda NB I 3. fordulójában. A találkozón öt gólt szerző Nerea Pena elmondta, még nem tud mindent megcsinálni sérülése után, amit szeretne, míg Szikora Melinda szerint éppen elkerülték a büntető futást.

„Elég jól játszottunk az MTK-Budapest ellen, amit a végeredmény is mutat. Már a hétvégi mérkőzésekre is készültünk valamennyire, hiszen számunkra talán az év két legfontosabb találkozója következik. A térdem jól van, ami nagyon fontos, de fejben még mindig nem vagyok teljesen rendben. Amikor játszom, többet szeretnék megcsinálni, mint amit jelenleg tudok. Az agyammal tudom mit kéne tennem, de a testem még nincs százszázalékos állapotban ahhoz, hogy meg is tudjam valósítani. Ez azért rossz érzés, mert jobb játékot szeretnék mutatni a szurkolóinknak. Azért bizakodó vagyok és remélem, hogy egyre jobb formába lendülök majd" – mondta Nerea Pena a fradi.hu-nak.

„Sokkal jobb volt a védőfal mögött állni, mint a Békéscsaba ellen. A mezőnyjátékosok nagyon odatették magukat. Kedden sajnos nem úgy edzettünk, ahogy kellett volna, így a mérkőzésnek volt még egy tétje, miszerint ha 18 gól felett kapunk, akkor büntető futás lett volna a következő edzésen. Szerencsére pont 18 lett a kapott találatok száma. Nagy motiváció volt, hiszen mi kapusok is futottunk volna. Jó volt, hogy nem ezzel kezdtük a mai edzést. Hétvégén fontos feladatokat kell megoldanunk, így az edzéseken is minden perc számít. Ettől kezdve már a Zagreb ellen készülünk teljes erőbedobással" – idézik Szikora Melindát.

(Forrás: MTI, NSO)