A fiú kézilabdázók már az EYOF-ra készülnek

2015. 05. 06.

A tbiliszi Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra (EYOF) készülő fiú kézilabda-válogatott Balatonfüreden tartotta legutóbbi összetartását. A párnapos edzőtábor után Dabason a svájci és horvát válogatott voltak az ellenfelek egy felkészülési tornán.

A magyar fiatalok először magabiztosan győzték le a helvéteket 30:23 arányban, majd másnap 36:28-as vereséget szenvedtek a horvátoktól.

„A torna első mérkőzésén biztató játékot láthattam a fiúktól a svájciak elleni találkozón – kezdte Vágó Attila szövetségi edző a mob.hu-nak adott rövid értékelését. - Az utóbbi időben többször megmérkőztünk a svájciakkal, most győztünk ellenük a legbiztosabban. Mi többet fejlődtünk, mint ők ebben a korosztályban. A horvátok elleni találkozón az első félidőben még felvettük a versenyt a jó képességű ellenfelünkkel. A félidőben vezettünk 14:11 arányban. Ezután fejben elfáradtunk, s a nyitott védekezés ellen már nem tudtunk megfelelően koncentrálni. Sok gólt kaptunk indításból. Érződik a játékosokon a szezon vége. Most mindenki a klubjában folytatja, s többségük a diákolimpián szerepel. Legközelebb június elején találkozunk, és a hónap végén kezdjük meg a közvetlen felkészülést az EYOF-ra” – fejezte be a szövetségi edző.

A magyar válogatott Tbilisziben az A csoportba kapott besorolást Dánia, Norvégia és Németország társaságába. A másik csoportban Franciaország, Svájc, Szlovénia és Grúzia szerepel.

A képen:
Álló sor balról: Bari Nagy Lajos (edző), Gúnya Péter (edző), Somogyi Bálint, Horváth László, Rosta Miklós, Szita Zoltán, Szöllösi Olivér, Simotics Mátyás, Váczi Milán, Orbán Csaba (masszőr), Vágó Attila (vezetőedző).
Középső sor balról: Molnár Ádám, Schaffer Zsolt, Kecskeméti Tamás, Szöllöskei Gergő, Csapó Levente, Bodó Viktor, Albek József.
Alsó sor balról: Deményi Xavér, Andó Arián.

(MOB/BL, fotó: MKSZ)