A kettős karierről tartott előadást Budapesten a NOB képviseletében Claudia Bokel

A kettős karierről tartott előadást Budapesten a NOB képviseletében Claudia Bokel

2017. 11. 28.
Megosztás


Informatív, jó hangulatú előadást tartott a budapesti Larus Étteremben az olimpiai ezüstérmes, német vívó, Claudia Bokel „Sportolói életpálya” címmel a MOB kezdeményezésére a NOB, a NOB Sportolói Bizottság képviselőivel és az ADECCO karrier-tanácsadó és munkaközvetítő céggel közös tájékoztató szeminárium keretében. A fórumot több sportág képviselője, köztük sportoló, sportvezető és más sportszakember egyaránt megtekintette.

Az athéni olimpia ezüstérmese, Claudia Bokel 2008 és 2016 között a NOB tagja, 2012-2016 között a NOB Sportolói Bizottságának vezetője volt, jelenleg a NOB képviselőjeként dolgozik az ADECCO cégnél a sportolók érdekében, a NOB megbízásából.

A világ- és Európa-bajnok, háromszoros olimpikon vívó, pályafutása során a saját bőrén tapasztalhatta meg a sportolói életpálya minden összetevőjét, a kettős karriert.

A szemináriumon a MOB részéről részt vett dr. Nagy Zsigmond nemzetközi- és Fábián László sportigazgató is.

A fórummal kapcsolatban a szöuli olimpiai 6. helyezett ritmikus gimnasztikázó Sinkó Andrea, a MOB Sportolói Bizottságának elnöke mondta el gondolatait. „A MOB Sportolói Bizottságában is kardinális kérdés a sportolói életpálya, a kettős karrier kérdése, aminek átgondolása a 2018-as esztendő egyik fő feladata lesz - mondta. - Ezen a fórumon több sportág is képviseltette magát. Feladatokat is kellett megoldani, például egymásnak bemutatkozni. Érdekes volt megtudni egymásról, ki miért, milyen okból vett részt a szemináriumon. A nagyon tapasztalt sportvezetők is tanulhattak itt olyan trükköket, metódusokat, gyakorlati eljárásokat, amiket alkalmazhatnak a későbbiekben, a való életben. Sok praktikus tanácsot, hasznos információt kaptunk, amelyet egy sportoló, vagy sportvezető az életpályáján hasznosítani tud, óriási haszna van ennek a work-shopnak” - fogalmazott Sinkó Andrea.

A szeminárium kiemelt témakörei voltak:

- Aktív pályafutás végén a sportolók előtt álló kihívások és célok azonosítása;
- Személyes célok meghatározása és stratégia kialakítása;
- Hogyan építhetünk kapcsolati tőkét, hasznosíthatjuk a személyes kapcsolatainkat?
- Hogyan tudunk váltani az aktív sportolói pályafutásról a munkaerő piacira?
- Életrajz lényegi elemei és felkészülés az állásinterjúra
- Hogyan tudjuk hasznosítani a közösségi médiumokat a céljaink elérése érdekében?
- Felkészülés a nyilvánossági előtti beszédre, a közszereplésre.

(MOB, fotó: MOB/Szalmás Péter)