A nőktől váratlan, a férfiaktól papírforma volt a vereség

2012. 03. 26.

Rekord számú résztvevő vesz részt az 51. Világbajnokságon: 145 ország 120 férfi és 92 női csapata kezdte meg ma reggel a küzdelmeket a német városban.

A westfalenhalleni sportkomplexumban 4 asztalt állítottak fel a főteremben, és további 36-ot a második számú csarnokban. A beütő teremben szintén 36 asztalon lehet készülni a mérkőzésekre, valamint – hasonlóan a tavalyi nagyon sikeres holland rendezéshez – egy külön termet biztosítanak az asztalitenisz szerelmeseinek a hobby pingpongra.

Az első mérkőzésen a női válogatottunk állt asztalhoz a csoportunkban csak ötödikként rangsorolt ukránokkal szemben, és bár tudjuk, hogy minden mérkőzés nehéz, de bíztunk abban, hogy inkább a román és a fehérorosz válogatott lesz az ellenfelünk a legjobb 12 közé jutásban. Póta Georgina kezdett, és magabiztos győzelmet aratott az ukrán védekező stílusú Bilenko ellen, de utána Tóth Krisztinának nem volt esélye a rendkívül tehetséges és jó játékossal, Pesotskával szemben.

A harmadik helyen Lovas Petra egy nagyon fordulatos és szoros mérkőzést játszott Gaponovával, de Petrának ma nem ment úgy, ahogy szokott, és a kettes számú, szintén védő ukrán játékos végül döntő szettben 14-re hozta a mérkőzést, amivel 2:1-es hátrányba kerültünk.

Ezután Póta Georgina következett ismét, és úgy tűnt, hogy nagyon simán nyer Pesotska ellen, hiszen már 2-0-ra és 9-6-ra vezetett. Sajnos megfordult a mérkőzés, és bár a későbbiekben is volt néhány mérkőzéslabdája Ginának, végül 3-2-re elvesztette a meccset, ami azt jelentette, hogy csapatunk 3-1 arányú vereséget szenvedett a nyitótalálkozón.

Hétfőn a csoportunkban közvetlen előttünk kiemelt Románia válogatottja következik, ami létfontosságúnak tűnik, ha az első 12 csapatba szeretnénk folytatni csütörtöktől a tornát.

Női csapatunk után a férfi válogatottunk is vereséget szenvedett Dortmundban, a Világbajnokság nyitónapján. Harczi Zsolt együttese a Karsai Ferenc által vezetett, és Werner Sclager nélkül felálló osztrák együttestől szenvedett 3-0 arányú vereséget.

Az első mérkőzésen a válogatottba visszatérő Zwickl Dánielnek nem sikerült szettet nyernie Gárdos Róbert ellen, majd a következő mérkőzéseken Kosiba Dániel és Jakab János is csak egy-egy szettet tudott ellopni Habesohn, valamint Chen Weixing ellenében.

Hétfőn sem vár könnyű feladat a férfi csapatunkra, hiszen azzal a tajvani válogatottal játszik majd 19 órakor, amely ma csak egy hajszállal kapott ki a „C”-csoport első kiemeltjétől, a Dél-koreai együttestől.

Eredmények:

Asztalitenisz csapat vb, Dortmund

Férfiak:

„C”-csoport:

Magyarország – Ausztria 0:3
Zwickl Dániel – Gárdos Róbert 0:3, Kosiba Dániel – Habesohn Daniel 1:3, Jakab János – Chen Weixing 1:3
Dél-Korea – Tajvan 3:2
Franciaország – Dánia 3:0

Nők:

„A” csoport:

Magyarország – Ukrajna 1:3
Póta Georgina – Bilenko Tetyana 3:0, Tóth Krisztina – Pesotska Margaryta 0:3, Lovas Petra – Gaponova Ganna 2:3, Póta Georgina - Pesotska Margaryta 2:3
Kína –Fehéroroszország 3:0
Románia – Egyesült Államok 3:1

(Forrás: asztalitenisz szövetség)