A sport és a sikeres sportolók segíthetik a felzárkózást

A sport és a sikeres sportolók segíthetik a felzárkózást

2013. 01. 16.
Megosztás

A sport területén megvalósult társadalmi felzárkózást támogató jó gyakorlatokat elemezték azon a workshopon, amelyet a társadalmi felzárkózásban érintett szakembereknek szervezett az Emberi Erőforrások Minisztériuma január 15-én, Budapesten.

Az eseményen Langerné Victor Katalin (a képen) társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkár az önkéntesek szerepéről, Szekeres Pál sportért felelős helyettes államtitkár pedig többek között a mindennapos testnevelés bevezetésének hasznosságáról beszélt.

Langerné Victor Katalin hangsúlyozta, hogy szükség van arra, hogy minél több hátrányos helyzetű gyermek sportoljon. Éppen ezért a közeljövőben olyan program indul, amely önkéntességre buzdít, vagyis olyanokat keresnek, akik rendszeres testmozgásra biztatják a fiatalokat, kortársaikat.

Szekeres Pál elmondta, hogy a sport népszerűsítése és a sportolás elterjesztése népegészségügyi kérdés is. A mindennapi testnevelés bevezetése azért hasznos, mert a szegényebb családok gyermekei így rendszeresen, térítésmentesen sportolhatnak és felfedezhetik sportbeli tehetségüket – hangsúlyozta a sportért felelős helyettes államtitkár. Arra is felhívta a figyelmet, hogy a példamutató sportolók rengeteget tehetnek a szemléletváltozásért, hiszen a sport világa tökéletesen alkalmas a pozitív példák létrehozására és bemutatására.

A „Társadalmi felzárkózást támogató jó gyakorlatok a sport területén” című fórumot az Emberi Erőforrások Minisztériuma Társadalmi Felzárkózásért Felelős Államtitkársága és Sportért Felelős Államtitkársága szervezte az államigazgatás társadalmi felzárkózásban érintett szereplői, az államtitkárságok főosztályai és a háttérintézmények számára. A rendezvény az Új Széchenyi Terv keretében egy olyan projekt részeként valósult meg, amely a társadalmi felzárkózás szakpolitikai eszközeinek fejlesztését szolgálja.

(Forrás: EMMI)