A Szeged tizenkét góllal legyőzte az Orosházát

2013. 08. 17.

Felkészülési mérkőzésen a Pick Szeged kézilabdacsapata az újszegedi sportcsarnokban magabiztos, tizenkét gólos győzelmet aratott az Orosháza ellen.

Vendég találattal indult a meccs, erre a Pick néggyel válaszolt, időt is kért az 5. percben a vendégek mestere, Vladan Jordovics. Ismét szépen megtelt a lelátó, az Orosháza harcos, és kemény volt, így jól tartotta magát, a 10. percben 6-4 volt a Szegednek. Most nem volt akkora az iram, mint a Temesvár ellen, támadásban nem pörgött úgy a kétszeres magyar bajnok, mint egy hete. Tatai hetest védett, Juan Carlos Pastor pedig időt kért. Az Orosháza ütött, vágott, keményen játszott. Vranjes és Balogh szórta a gólokat, így a félidőben 13-9 volt az eredmény. Niko Mindegía kisebb csuklósérülés miatt nem játszott, csak melegített.

Balogh Zsolt gólja indította a második félidőt, ami végre lendületet adott, egyre nagyobb lett a különbség a két csapat között, a 40. percben 21-14 volt a Picknek. Különösen a svéd olimpiai ezüstérmes, Jonas Larholm játszott eredményesen. A Pick védekezése határozott lett, a vendégek pedig egyre jobban fáradtak. Frantisek Sulc is megszerezte első idénybeli gólját, és a többiek is szépen megszórták magukat, így a gyengébb első félidő után, a második játékrészben már jól játszva 33-21-re nyert

A Pick Szeged szombaton 17.30-kor Vácott játszik edzőmeccset, augusztus 21-én 17 órakor pedig az újszegedi sportcsarnokban a Székelyudvarhely ellen lép pályára.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Pick Szeged–Orosháza FKS Linamar 33–21 (13–9), Újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. V: Baranyi, Szloska
Pick Szeged: Tatai – Laszica 2, Ancsin 3, Larholm 8/4, Ilyés 3, Zubai 1, Kekezovics 4/1. Csere: Tóth, Mikler (kapusok), Blazevic, Sulc 2/2, Vranjes 3, Vadkerti, Parrondo 2, Balogh 5, Hegedüs.
Orosháza: Pajkó – Balda, Morva, Buday 3/1, Mazics 5, Bali, Németh 2. Csere: Milovics 3, Berta, Benmiloud, Cifra 3, Marics 2, Raffai, Harsányi 1, Varsandán 1, Knezevics, Benyák 1
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresből: 8/7, ill. 2/1.

(Forrás: pickhandball.hu)