A Vasas simán verte a felzárkózásra áhítozó Szolnokot

2012. 03. 19.

A férfi vízilabda Vodafon ob I 20. fordulójában a Vasas hazai pályán 13–8-ra legyőzte a Szolnokot.

A házigazdák – az első gólt leszámítva – végig vezetve megnyerték a mérkőzést, és ezzel élre álltak a tabellán.

ELSŐ NEGYED

A ráúszás utáni első támadást kivédekezte a Szolnok, majd megszerezte a vezetést Pásztor Mátyás góljával – ám ehhez kellett a Vasas védekezési hibája is. Az angyalföldiek Miho Boskovic ötméteresével egyenlítettek, majd Decker Ádám akciógóljával fordítottak – érdekesség, hogy a vendégek kapuját Decker testvére, Attila védte. Drasko Brguljan találata után még nagyobb bajban – és kétgólos hátrányban – volt a Szolnok, ám a Tisza-partiak még az első negyed vége előtt Marnitz Gergő góljával szépítettek (3–2).

MÁSODIK NEGYED

A második játékrész nagy küzdelmet és rengeteg izgalmat hozott, gólt azonban csak egyet, amelyet a Vasas szerzett: emberelőnybe kerültek a hazaiak, majd Földi László ekkor időt kért, s húzása bejött, hiszen szép labdajáratás után Boskovic volt eredményes. Ezután a vendégek is fórt kaptak, és szintén időt kértek, ám nem tudtak mihez kezdeni, Tiberiu Negrean ráadásul ötméterest is hibázott, így a házigazdák kétgólos előnyben vonulhattak a nagyszünetre (4–2).

HARMADIK NEGYED

Boskovics - Nyéki párharc a labdáért

A csapatok jócskán kárpótolták a nézőket a második negyedbeli gólszegénységért a harmadik játékrészben. A nagyszünet után rögtön egy bődületes kapufával kezdett a Vasas, majd háromgólosra növelte előnyét Fazekas Tibor találatával. Negrean szépített, majd Vámos Márton találatára Kovács Olivér válaszolt. Egy-egy kihagyott helyzet után egy-egy gól következett, majd ismét a Vasas horvát légiósa, Boskovic talált be, így megnyugtató előnnyel várhatta a házigazda fővárosi együttes a záró negyedet (8–5).

NEGYEDIK NEGYED

Rögtön emberelőnybe került a Vasas Kovács Olivér kiállítása miatt, s Steinmetz Barnabás is feliratkozott a góllövőlistára. Ezután fórt kapott a Szolnok, majd ötméterest, amelyet Pásztor értékesített. A büntető után mindkét együttes rontott támadásban, ám Kiss Gergely ellenállhatatlanul bombázott a vendégek kapujába, négygólosra növelve a hazaiak előnyét. Páros kiállítás és szolnoki időkérés következett, majd Pásztor újabb találatával kapaszkodott a Szolnok. A hajrában gólzáport láthatott az angyalföldi közönség, Steinmetz Ádám találatára Kis Gábor válaszolt, majd Brguljan duplájával és Vasas-sikerrel zárult az összecsapás (13–8).

A Vasas győzelmével átmenetileg élre állt a tabellán, míg a Szolnok nem tudott közelebb zárkózni az élbolyhoz.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
20. FORDULÓ

TEVA-VASAS-UNIQA–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZÉP 13–8 (3–2, 1–0, 4–3, 5–3), Budapest, Komjádi uszoda, 350 néző. Vezette: Dodog, Székely Balázs
VASAS: Nagy V., Katonás 1, BOSKOVIC 3, DECKER Á. 1, STEINMETZ Á. 1, DRASKO BRGULJAN 3, Kiss G. 1. Csere: Takács Bálint, Steinmetz B. 1, Vámos 1, Vörös, Fazekas 1, Fülöp
SZOLNOK: Decker A., Negrean 1, PÁSZTOR 3, Komlósi, KIS G. 2, Nyéki, Gocics. Csere: Gárdonyi (kapus), Kovács O. 1, Marnitz G. 1, Regős, Süveges, R. Georgescu, Hangay Z
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 5/1 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/1
Kipontozódott: Kovács O. (25. p.), Decker Á. (28. p.)
FÖLDI LÁSZLÓ:
– A védekezésünk volt nagyon stabil, az átsegített egy-két támadásbeli hullámvölgyön is, ha ezt így tudjuk folytatni, akkor nagyon erősek tudunk maradni a továbbiakban is.
CSEH SÁNDOR:
– Nagy kérdés volt, mennyire tudunk felállni a padlóról. Az első három negyedben ez sikerült, szoros meccs volt. A végére már kiengedtünk, tudtuk, nekünk tét nélküli a találkozó, ez benne van. Ha pontosítani tudjuk a játékunkat, akkor ez nem rossz kiindulási alap a rájátszásra.

ZF-EGER–PVSK-FÜSZÉRT 13–5 (2–1, 4–2, 2–1, 5–1)
Gerendás György:
– Nézzük a pozitívumokat: kevés gólt kaptunk és jó százalékkal lőttük a fórokat. Petik Attila:
– Kevés cserelehetőségünk volt, és ez a végjátékban kiütközött. Amíg bírtuk erővel, próbáltuk lassítani az Eger játékát. Most ennyire voltunk képesek. Továbbra is célunk a bentmaradás kiharcolása

GROUPAMA HONVÉD–BVSC-ZUGLÓ 12–3 (3–1, 4–0, 3–1, 2–1)
Vad Lajos:
– Támadásban sokkal alázatosabban kell játszani.
Dabrowski Norbert:
– Egy gondunk volt csak, az pedig egy név, Gergely Pista.

A-HÍD SZEGED BETON–OSC 20–6 (3–0, 3–3, 7–2, 7–1)
Vincze Balázs:
– A második félidőben felszabadultan és eredményesen pólóztunk.
Bíró Attila:
– Sajnálom, hogy a vége gyalázatosra sikeredett.

FTC-FISHER KLÍMA–KALÓ-MÉH-CS&K-SZENTES 12–10 (4–3, 4–3, 2–1, 2–3)
Ambrus Tamás:
– Nagybecsű mestereim után szexuális jellegű véleményt mondanék: gól-orgiát rendeztünk, minek után minden a helyére került. A minimum elvárást teljesítettük, hiszen bent vagyunk a felsőházi-rájátszásban.
Lukács Dénes:
– Elégedett vagyok a mutatott játékunkkal, ám két kulcsjátékosunk hiányát megéreztük, és ez döntőnek bizonyult.

AZ ÁLLÁS a 20.forduló után: 1. Szeged Beton VE 20 16 3 1 238–150 +88 51, 2. TEVA-Vasas-UNIQA 20 16 2 2 264–140 +124 50, 3. ZF-Eger 20 15 2 3 235–149 +86 47, 4. Groupama Honvéd 20 15 2 3 248–148 +100 47, 5. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 20 13 3 4 220–131 +89 42, 6. Debrecen Fujitsu 20 11 1 8 177–138 +39 34, 7. FTC Fisher Klíma 20 6 3 11 163–214 –51 21, 8. Bodrogi Bau Szentesi VK 20 5 1 14 171–241 –70 16, 9. BVSC-Zugló 21 4 1 16 155–247 –92 13, 10. Orvosegyetem Sport Club 20 3 2 15 131–239 –108 11 , 11. PVSK-Füszért 21 3 1 17 147–245 –98 10, 12. Kaposvári VK 20 3 1 16 143–250 –107 10

(Forrás: NSO, fotók: Doba István)