Ábrahám Attila és Kammerer Zoltán a Gödi SE fiatal kajakosaihoz látogatott

Ábrahám Attila és Kammerer Zoltán a Gödi SE fiatal kajakosaihoz látogatott

2012. 12. 26.
Megosztás

Évértékeléssel egybekötött karácsonyi ünnepséget tartottak a Gödi SE Kajak-kenu Szakosztályában. Az eseményen részt vett Szöul olimpiai bajnok kajakosa, a hazai szövetség főtitkára, dr. Ábrahám Attila, valamint a város háromszoros olimpiai bajnoka, London ezüstérmese, az ott nevelkedő Kammerer Zoltán.

A 2013-ban 30 esztendős szakosztályhoz legutóbb a Magyar Kajak-kenu Szövetség (MKKSZ) részéről augusztus végén, a Göd Kupa alkalmával látogatott el vezető, dr. Baráth Etele elnök személyében; néhány esztendővel ezelőtt járt a Duna-parti településen Storcz Botond felnőtt-, Hüttner Csaba utánpótlás-kapitány illetve Schmidt Gábor korábbi főtitkár is.

Az évzárón Sinkó László edző ajándékkal köszöntötte a két legeredményesebb utánpótlás-versenyzőt: Sipos Boglárkát és Lukács Istvánt, majd a Dunai Vízisport Alapítvány elnöke, Dalnoki Tibor megköszönte a leköszönő szakosztályvezető, Barazutti László munkáját, aki hat éven keresztül irányította a Gödi SE szakosztályát. A gyermekek megajándékozták edzőiket: Sinkó László mellett Stiglincz Orsolyát és Kurunczi Gergelyt.

A főtitkári látogatás során Ábrahám Attila tájékoztatást kapott Barazutti Lászlótól a szakosztály működésével kapcsolatban, melyből többek közt kiderült, hogy a GSE szakosztályának fő feladata és célja a 10-18 éves korú fiatalok versenysportjának biztosítása. Az infrastrukturális lehetőségek és az eszközpark 80-100 versenyzőnek nyújtanak lehetőséget. Kiváló kapcsolatot ápolnak a város három általános iskolájával, a környék középiskoláival, az önkormányzattal és a település civil szervezeteivel. Az infrastruktúrához két éve felújított stég, csónakház, sportház, kondicionálóterem tartozik; idén sikerült kialakítani egy tetőtéri közösségi helyet, edzőtermet is. A terem berendezéséhez további forrásokra van szükség. Az idei évben a vízi infrastruktúrát fejlesztették, 5 új mini kajakkal bővült a versenyhajó állomány, a senior evezősök 2 indiánkenut és a szezon végén egy új tengeri kajakot kaptak. A vízi biztonságot növeli, hogy a három kísérő motorcsónak közül az egyik kapott egy új Honda motort. A nehéz gazdasági helyzet ellenére 2012-ben a Gödi SE kajak infrastruktúra mintegy 5 millió forint értékű beruházással gyarapodott.

„A szakosztály körültekintően gazdálkodik, ügyel a folyamatos likviditásra, azonban forrásaink szűkös kerete korlátot szab az előrelépéshez. A fejlődéshez szükséges a szövetség által tervezett edzői továbbképzési programok szervezése, a fiatal edzőink képzésének támogatása. Elkötelezettek vagyunk az utánpótlás-nevelés terén: fontos, hogy minél több tehetséges gyermeket nyerjünk meg a sportág számára, és legyenek eredményes versenyzőink is, mert ők a húzó példaképek; ennek fejlődése dominánsan szintén a szövetség támogatásától függ, a tehetségek kiválasztásához szükségünk van a szövetség stratégiai támogatására is. Forrásaink tekintetében az MKKSZ, a MOB, a Sport XXI. program, önkormányzatunk, pályáztatok, szponzorok, tagdíjak, alapítványok és szülői segítségek jönnek szóba. Szakosztályunk elkötelezett a sportág hosszú távú eredményessége és a sportág népszerűsítése mellett is. Eredményességünk tekintetében fontos megemlítenem, hogy 2011 év végén a serdülő és ifjúsági csoport jelentős része eligazolt a Gödi SE-ből, a felsőbb korosztályok hiánya megmutatkozik az eredményességi listán, melyen 83 klubból a középmezőnyben zártunk. Az idei célkitűzésünk az intenzív toborzás volt. A Dunai Vízisport Alapítvánnyal közösen szervezett nyári két hetes kajak tábor, a sikeres, jó hangulatú Göd Kupa amatőr verseny és nem utolsó sorban a londoni olimpia népszerűsítő hatása, valamint a három edzőnk szorgalmas munkája meghozta a gyümölcsét: a taglétszám az év végére 30 fővel gyarapodott” – tájékoztatott Barazutti László.

A személyes beszélgetés, ismerkedés és „pályabejárás” után a szakosztályhoz első ízben látogató főtitkár pozitívan nyilatkozott a látottakról és a lehetséges együttműködésről a helyi sajtó képviselőinek. Egyszer – mint mondta – már járt a Brácsa lapátok készítőjének gödi házában, illetve ismeri Kammerer Zoltán és Kulifai Tamás gödi kötődését is.

„ Tudom, hogy volt egy kiválás az egyesületből, de a 70-80 itt lévő gyermek igazán parádés létszám. Külön öröm, hogy felelős gazdálkodást látok, melynek eredményei a látható beruházások, a szakosztály jól sáfárkodik a pénzzel, szaktudással – ez szövetségi szemmel előremutató” – mondta Ábrahám Attila.

A főtitkár a jövővel kapcsolatban általános célként elmondta: a versenysport és az utánpótlás-nevelés mellett a gazdálkodás fenntarthatósága felé kell elmozdulni. Plusz lehetőségeket, bevételi forrásokat a vízitúrázás, a sárkányhajózás jelenthet – utalt a vízitúra-szervezésre, vízitúra megállóhely kialakítására, a sárkányhajó és indiánkenu-bérlésre –; továbbá a mindennapos testneveléshez való kapcsolódás lehetőségeit is érdemes átgondolni.

„Tudom, hogy jelentős tehervállaló szinte mindenhol a helyi önkormányzat, a családok, de úgy gondolom, tagszervezeteinknek további bevételi források lehetőségét kell felkutatni. A szövetségnek, az elnökségnek az a feladata, hogy források biztosítása mellett szakmai segítséget nyújtson, jól működő gyakorlati példát adjon. Sportágfejlesztési stratégiánk elfogadása esetén felpezsdülhetne a vízi élet. Például az élsport, az olimpiai, világ- és Európa-bajnoki eredményesség megőrzése mellett a regisztrált vízitúrázók számának növelése is célt jelent; a túrázók, mint eszközvásárlóként és infrastruktúra használóként hozzájárulhatnak a további bevételek növekedéséhez” – összegzett a főtitkár.

Az ünnepségre Kammerer Zoltán két fővárosi programja között futott be a gyermekek nagy örömére, akiknek autogramot osztott azon a telepen, amelyen ekkora korában még ő is a gödiek színeiben ismerkedett a sportággal.