Az olimpiai bajnok Vári Attilát bízták meg az „öregfiúk” világbajnokságának megszervezésével

Az olimpiai bajnok Vári Attilát bízták meg az „öregfiúk” világbajnokságának megszervezésével

2015. 11. 23.
Megosztás

Megtisztelő feladatnak, sportvezetői pályafutása egyik legfontosabb mozzanatának tekinti a 2017-es FINA világbajnokság Masters eseménysorozatának megszervezését Vári Attila, a 2000-es és a 2004- es olimpiai játékok aranyérmese, akit a Sydneyben megrendezett ötkarikás versenyek esztendejében az év magyar vízilabdázójának választottak meg.

„Tízezernél is többre tehető azoknak a 25 éven felüli úszóknak, illetve 35. életévüket betöltött vízilabdázóknak a száma, akik a különféle korcsoportokat képviselve a szó nemes értelmében valósággal ellepik majd a Dagálynál felépülő csodálatos uszodát, a margitszigeti létesítményeket, és persze Balatonfüredet, ahol a nyílt vízi versenyek zajlanak majd. Lesznek közöttük szép számmal olyanok, akik olimpiai és világbajnoki szereplőként nemrégiben még érmeket vagy értékes helyezéseket gyűjtöttek össze, és profiból éppen hogy csak amatőrré visszaváltozva még az „öregfiúk” mezőnyében is veretes teljesítménnyel rukkolhatnak ki. Ugyanakkor élnek majd a bizonyítás lehetőségével az úszás és a vízilabdázás igazi veteránjai is, az 50, 60, sőt, még a 70 éven felüliek, akik legszebb álmaikat idős korukban megvalósítva lehetnek világbajnoki érmesek, vagy az élmezőny tagjai. Szerintem azok is örömüket lelik majd a világbajnoki szereplésben, akik egyszerűen csak azért jönnek el hozzánk, mert úgy gondolják, hogy a részvétel itt is fontos. Ha ehhez még azt is hozzátesszük, hogy a benevezetteket szokás szerint a klubtársaik, a barátaik és a családtagjaik is elkísérik a masters-versenyeknek otthont adó országokba, a léptéket máris többtízezresre kell átállítani” – körvonalazta az alig két év múlva esedékes világesemény most íródó forgatókönyvét a jövőre negyven esztendős Vári Attila, a Pécsi Sport Nonprofit Zrt. vezérigazgatója.

Az a vállalkozás, amelynek az élsportolói pályafutását négy éve lezáró, és egykor kizárólag csak magyar csapatokban játszó Vári Attila („Doki”) az első embere, kétszáz alkalmazottat foglalkoztat, 11 létesítményt üzemeltet, és még az 1500 gyereket számláló sportiskolát is működteti. Ehhez még egy beszédes adat: pécsi, baranyai, illetve dél-dunántúli sport- és kulturális rendezvényeiket öt év leforgása alatt két millió vendég látogatta meg, hálózatuk nagysága a Nemzeti Sportközpontokéhoz hasonlítható…

„Az elmúlt öt esztendőben gyűjtött tapasztalataimra támaszkodva kezdem felépíteni a masters világbajnokság előkészítésével foglalkozó csapatomat, szorosan együttműködő az érintett nemzeti sportszövetségekkel. A feladat óriási, hiszen az önmaguk költségén érkező versenyzőknek és kísérőiknek nem csupán a versenyzés és az edzés, illetve a belépőjegy vásárlás lehetőségét kell biztosítani, hanem megfelelő számú és minőségű szállást, ellátást, és az igényeiknek megfelelő kulturális programot is. Az évtized egyik, ha nem a legnagyobb sporteseményének hibátlan lebonyolításával kell bizonyítanunk és ebben segítségünkre lesznek azok a nagy tapasztalattal rendelkező hazai sportszervezetek is, amelyek jártasak a sokezres események lebonyolításában. Hamarosan megkezdődik a vendégsereg számának és igényeinek felmérése, és a folyamatosan bővülő adatbázis kialakítása. Nem mindegy, hogy a világ minden tájáról érkező sportemberek és a szurkolók tízezrei milyen emlékekkel gazdagodnak Magyarországon. Ha jól végezzük a dolgunkat, tovább nőhet a főváros és a Balaton vidékének ismertsége és elismertsége, tehát a masters világbajnokság hozzájárulhat ahhoz, hogy az országról alkotott kép még szebb és színesebb legyen. Ha a nagy társaság tagjai elégedetten búcsúznak el tőlünk, annak közvetve-közvetlenül az olimpiai pályázatunkra is hatása lehet” – hangsúlyozta Vári Attila.

(Telekom Sporthír Szolgálat/Szalay Péter, fotó: MTI/Földi Imre)