Bajnoki döntő: vezet a Győr, Tomori megsérült

2013. 04. 21.

A BL-döntős Győr nyerte a női kézilabdabajnoki címért kiírt, két győzelemig tartó párharc nyitányát az FTC ellen.

Lekic szerezte a mérkőzés első találatát, amire Tomori azonnal válaszolt. Rédei-Soós átlövését Pastrovics hárította. Szamoránsky büntetőt harcolt ki, amit Tomori értékesített, így a Fradi átvette a vezetést. A negyedik percben Görbicz lőtte be az ETO első hétméteresét. (5. perc 2-2)

A győriek csapatkapitánya ezt követően átlövésből volt eredményes. Löke találatával pedig már kettővel vezettek a hazaiak. Szepesi góljával háromra nőtt a Győr előnye. Tomori reklamálásért sárga lapot kapott. Dajkának köszönhetően újabb büntetőt lőhetett Tomori, ami a felső lécről a gólvonal mögé pattant, így tovább zárkóztak a vendégek. Jó védekezést követően Szamoránsky volt eredményes. Lekic góljával újra kettővel vezetett a címvédő. (10. perc 6-4)

Szucsánszki két góljával lett döntetlen az állás. Amorimot nem sikerült megállítani, így újra az ETO vezetett, amire Tomori válaszolt. A 15. percben Radicevic és Szepesi is betalált. (15. perc 9-7)

Amorim és Löke góljával már néggyel vezettek a Rába-partiak. Elek Gábor időt kért. Dajka talált be Haraldsen kapujába. A 18. percben Cifra kétperces kiállítást kapott. Löke kapufáját követően Dajka lőtte be a ziccert, amire Görbicz válaszolt. (20. perc 12-9)

Orbán lőtt gólt beálló posztról, majd Löke indult és szerezte meg az ETO 14. találatát. Görbicz hetesével már hat volt közte. A Fradi 10. gólját Such szerezte. A frissen beállt Hornyák is bevette Pastrovics kapuját, de az újabb próbálkozását olvasta a Fradi kapusa. (25. perc 16-10)

A Fradi hálóőre remekül védett, így az ellenfél nem tudott még nagyobb előnyre szert tenni. Elöl Szekerczés, Cifra és Dajka volt eredményes, míg a Győrből Görbiczet és Amorimot nem lehetett megállítani. A 29. percben a hazaiak kértek időt. A félidőre hétgólos előnnyel vonulhatott le a pályáról a címvédő. (30. perc 20-13)

A második játékrész első gólját Szamoránsky szerezte. Radicevic ziccerét Pastrovics védte, de az újabb próbálkozást már belőtte a montenegrói jobbszélső. Tomori ötödik gólját szerezte a 35. percben. (35. perc 21-15)

A Fradiból Szucsánszki és Szamoránsky, a Győrből Szepesi volt eredményes. Pastrovics Rédei-Soós lövését olvasta. Such kapufája után ismét Szepesi szerzett gólt. Lekic találatával újra hét volt közte. (40. perc 24-17)

Tomori újabb bombagólt lőtt, majd Dajka törte át a győri védőfalat. Az ETO 25. gólját Görbicz szerezte büntetőből. A 43. percben Dajka ötödször volt eredményes, míg Tomori a frissen beállt Herr kapuját vette be a hetes vonalról, amivel négyre zárkózott az FTC. Ambros Martin időt kért. Tomori azonban újabb gólt lőtt Herrnek és már csak három volt közte. (45. perc 25-22)

A 46. percben Tomori egy esést követően lesérült és le kellett vinni a pályáról. Tervelt kiállították, Szucsánszki pedig kihagyta a hetest. Löke a 48. percben újabb gólt lőtt. A Fradiból Such és Szucsánszki volt eredményes. (50. perc 28-25)

Görbicz indult és lőtt gólt az 51. percben, majd Orbán talált be. Az 54. percben a Fradi három klasszisát nélkülözve is öt gólon belül tartotta a BL-döntős világválogatottat. A győriek brazil átlövőjének találata után Elek Gábor időt kért. (55. perc 31-25)

A Such-Szekerczés-Dajka-Deáki-Szarka-Szamoránsky mezőnyjátékosokból álló csapat nem sokáig tudta tartani a győrieket. Szekerczést az 57. percben kiállították a játékvezetők. Támadásban Deáki volt kétszer is eredményes. Két perccel a vége előtt jobbszélen Lukács váltotta Such Nellit. A győriek utolsó találatát Hornyák, míg a Ferencváros és a meccs utolsó gólját Dajka lőtte. (60. perc 34-28)

Az ETO tehát megnyerte az első mérkőzést a magyar bajnokság döntőjében. A küzdelem szerdán a Népligetben folytatódik. A párharc két győzelemig tart.

Ambros Martín: – Az első félidőbeli játékunkkal a védekezést és a támadást illetően is alapjában véve elégedett lehettem. A szünet után az FTC kihasználta megtorpanásunkat, ellenfelünknek megnőtt az önbizalma. A tanulság, hogy nem szabad egy pillanatra sem lazítani.
Elek Gábor: – Megérdemelt a hazai győzelem. Labdaeladásaink és technikai hibáink könnyítették meg számukra az első játékrészt. A második félidőbeli hitünknek és tartásunknak mindenképpen örülök. Sajnos úgy néz ki, hogy Tomori súlyos sérülést szenvedett. A második mérkőzést szerdán rendezik Budapesten.

A Nemzeti Sport információi szerint Tomori Zsuzsanna sérülése súlyos: az átlövőnek állítólag eltört a könyöke. A győri Petz Aladár kórházban ellátták a sérült testrészt, gipszet kapott, így hosszabb kihagyásra számíthat.

NŐI KÉZILABDA NB I
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
GYŐRI AUDI ETO KC–FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA 34–28 (20–13), Győr, 1800 néző. Vezette: Horváth P., Marton
GYŐR: Lunde – Radicsevic 2, Rédei-Soós, GÖRBICZ 9 (4), LÖKE 4, Lekics 3, Szepesi 4, Csere: Herr O. (kapus), AMORIM 6, Tervel, Kovacsics, Orbán 3, Hornyák D. 2, Sirián 1, Korsós
FTC: PASTROVICS – Kovacsicz, DAJKA 6, Szucsánszki 5, Szamoránsky P. 3, TOMORI 8 (3), Vérten, Csere: Cifra 1, Szarka, Deáki 2, Such 2, Szekerczés 1, Lukács
Kiállítások: 4, ill. 8 perc Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3
Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Győr javára

a 3. helyért, 1. mérkőzés:
ÉTV-Érd - Vác 27-23 (17-12)
A második összecsapást egy hét múlva, szombaton játsszák Vácott, a párharc az egyik fél második sikeréig tart.

rájátszás az 5-8. helyért:

Kiskunhalas-Fehérvár KC 21-27
Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia - Veszprém Barabás-Duna Takarék 31-24 (16-16)

rájátszás a 9-12. helyért:

BSE - DVSC-Fórum 23-19 (14-10)

(Forrás: fradi.hu)