Olimpiai értékek és tradíciók – terítéken a sporttudósok konferenciáján

Birkózók és vízilabdázók vették át A hónap műhelye-díjat

2016. 07. 29.
Megosztás

Júniusi teljesítményüknek köszönhetően az egyéni sportágakban a dorogi birkózók, a csapatsportok képviselői közül a KSI SE vízilabdázói nyerték el a Magyar Olimpiai Bizottság, a Decathlon és az Utanpotlassport.hu által alapított A hónap műhelye-díjat és az azzal járó fél-félmillió forintos Decathlon sportszervásárlási utalványt. A közönségdíj ugyancsak a KSI-seké lett.

A két műhely eredményeiről ide kattintva olvashat.

Dr. Bartha Csaba, a MOB sportigazgató-helyettese a sportágak méltatásakor arról beszélt, hogy a vízilabdásoknak az elmúlt években nyert három olimpiai bajnoki címe önmagáért beszél. A birkózókról azt mondta, a szövetség remekül élt a kiemelt sportágfejlesztési pénzekkel, az állami támogatással, és az utánpótlás-nevelésük is jól működik. Emlékeztetett: mindkét vízilabdacsapat kijutott az olimpiára, ahova nyolc magyar birkózó utazik.

Cserhalmi Zsolt, a Decathlon Magyarország budaőrsi áruházának vezetője úgy fogalmazott, hatalmas megtiszteltetés számára, hogy ebben a körben díjat adhat át. „Ezeket a sikereket látva van értelme egy francia cég magyarországi ilyen irányú támogatói tevékenységének” - hangsúlyozta.

Zsoldos Péter, a KSI SE közelmúltban megválasztott elnöke 12 évig volt a klub utánpótlásedzője, így régóta belelát annak működésébe; ma már fia is ott játszik, csakúgy mint a férfiválogatott olimpiai bajnok kapitányának, Benedek Tibornak. A sportvezető méltatta a TAO-támogatás lehetőségét és köszönetet mondott a MOB-nak is. „Az állami támogatási rendszerek nagyon jól csapódnak le” - fogalmazott.

Dr. Szívós István olimpiai bajnok vízilabdázó, a szakosztály igazgatója arról beszélt, hogy a jó körülmények megteremtése elengedhetetlen a sikerekhez. „A 257 játékossal hét bajnokságot nyertünk” - emelte ki. Hozzátette, hogy az olimpiákra folyamatosan „termelik ki” a sportolókat, a riói keretben Szivós Márton és Vámos Márton, valamint tartalékként Tóth Márton vesz részt. „Bízom benne, hogy közületek is ott lehet majd néhány játékos egy következő olimpián!” - fordult a tanítványokhoz. A sportvezető az edzői kollektívát is méltatta.

A Dorogi Nehézatlétikai Club vezetőedzője, Lévai Zoltán ismertette sportolóinak sikerét, köztük fiáét, aki junior Európa-bajnok lett. A szakember elmondta, hogy női birkózóvonalon úttörőknek számítanak a 25-30 fős csoportjukkal, a létszámuk átlagosan 250 fő, olykor megugrik 300-350-re is. A foglalkozásokat 9 edző irányítja. A dorogiak együttműködnek az esztergomi és a tatabányai műhelyekkel is. „Szatócsüzletből 5-6 év alatt multinacionális céggé váltunk” - mondta a fejlődésükre hasonlatként. Célként a tokiói olimpiát jelölte meg.

Bacsa Péter, a birkózó szövetség alelnöke emlékeztetett, egy évvel ezelőtt hasonlóan a két sportág képviselői ültek a díjátadón, hiszen akkor is a dorogi birkózók nyertek, a pólósok közül pedig az UVSE. „Mindkét sportág a magyar olimpiai mozgalom zászlóvivője” - fogalmazott az egykori birkózó, aki szintén Dorogon kezdett édesapja, Bacsa Ferenc hatására. „Itt több generáció dolgozik a sikerekért, a klub titka az összefogás és az elhivatottság ” - hangsúlyozta, majd Puksa Ferenc klubelnököt is méltatta.

A díjátadón elhangzott, hogy Dorogon hamarosan 300 milió forintos beruházással birkózócsarnokot létesítenek, melyben öt szőnyegen mehet majd a küzdelem.

Az eseményen részt vett Székely Bulcsú olimpiai bajnok vízilabdázó, a KSI gyermekcsapatának edzője, Váczi József Európa-bajnok vízipólós és Szedlmayer Ildikó, szintén a zuglói műhely trénere, valamint Hazsik Endre, a KSI korábbi ügyvezetője is.

A júliusi teljesítmények alapján augusztus 5-ig lehet leadni a jelölést az egyéni sportágakat képviselő szakosztályokra az Utanpotlassport.hu honlapon.

(MOB/VF, fotó: MOB/Szalmás Péter)