Bombameglepetés a női kézibajnokságban

2013. 09. 19.

A Dunaújváros nagy meglepetésre hazai környezetben legyőzte a találkozó előtt százszázalékos, az előző szezonban ezüstérmes Ferencvárost a női kézilabda NB I-ben.

A tavalyi döntetlen után újra a bravúr reményében fogadta a Ferencváros csapatát a DKKA együttese, mert hiába számított a meccs nagy esélyesének a fővárosi alakulat, Mátéfi Eszter és tanítványai bíztak abban, hogy az elmúlt szezonhoz hasonlóan újra meglephetik a mostani pontvadászatban még hibátlanul teljesítő ellenfelüket.

A Dunaújváros kezdésére nem is lehetett semmi panasz, mert míg a fővárosiak finoman szólva sem pörögtek fel a meccs elején, addig a Kohász játékosai már a kezdő sípszótól hatalmas elánnal vetették magukat a küzdelembe. Ugyan az első hazai találatra még válaszolt a Fradi, ám ezt követően sorozatban négy gólt szerzett úgy a Mátéfi-csapat, hogy ellenfele egyet sem, így nem is volt véletlen, hogy Elek Gábornak igen korán időkéréshez kellett folyamodnia (5-1). Ez valamelyest fel is rázta a zöldeket, akik a mieink több hibáját is kihasználva alig három perc alatt egalizáltak sőt, a 15. percben a vezetést is át tudták venni (6-7).

Ebben az időszakban elsősorban Tomori és Abramovics kapus vitte a hátán a vendégeket, hiszen a volt dunaújvárosi átlövő sorozatban szerezte találatait, míg a fővárosiak hálóőre többször is ziccerben hárította a mieink próbálkozásait. Jött is egyből a hazai időkérés, s innentől újra lábra kapott együttesünk, melynek egészen a félidő hajrájáig futnia kellett a vendégek után (9-10).

Mátéfi Eszter tanítványai azonban egy pillanatig sem adták meg magukat, hanem a kapuban remeklő Vig, a büntetők után végre akcióból is rendre eredményes Bulath, valamint a csereként beálló Berta találataival ismét "megléptek" két góllal ellenfelüktől (15-13). Ugyan a játékrész utolsó másodperceiben betaláltak a vendégek, ám így is a mieink vonulhattak minimális előnnyel a pihenőre úgy, hogy a mutatott játék bizony bőven adott okot a bizakodásra (15-14).

A térfélcserét követően első támadásokat mindkét gárda elrontotta, ám az már ekkor látszott, hogy a fővárosiak igyekeznek még több gondot fordítani az első félidőben igen halovány védekezésükre. Ennek sajnos egy igen komolynak tűnő hazai sérülés lett az eredménye, ugyanis a ziccerben kapura törő Berta Nikolettel Szucsánszki szabálytalankodott nagyon csúnyán, ám a hazai drukkerek legnagyobb meglepetésére (emlékezve Ferling előző heti, debreceni kizárására) elmaradt a megérdemeltnek tűnő piros lap, ráadásul a Kohász fiatal szélsője is súlyosnak tűnő kézsérülést szenvedett. A pályán továbbra is óriási volt a harc, s a 40 percben, mikor 17-15-ről, 17-18-ra fordított a Fradi, már a vendégszurkolóknak is megjött a hangja, ám a Kohász továbbra is példaértékűen küzdött, így a 45. percben még mindig egált mutatott az eredményjelző (22-22).

Ekkor jött egy kisebb holtpont a hazaiak játékában, aminek köszönhetően először vezetett két góllal a Ferencváros, ám Mátéfi Eszter együttese újra bizonyította, hogy egy pillanatig sem adja meg magát. Ferling és Sánta góljaira sem tudtak ugyanis válaszolni a látogatók, s mikor az 55. percben Hosszu is elpattintotta a játékszert a csereként beállt Szikora mellett, ismét időt kellett kérnie Elek Gábornak, ugyanis újra a Kohász vezetett (26-25).

A mérkőzés hajrája hihetetlen izgalmakat hozott, ám az eksztázisban játszó hazai játékosok emberhátrányban is vissza tudták venni a vezetést Vincze Melinda Pazar találatával (27-26). Az utolsó percben az egyenlítésért támadott a Fradi, ám egy újabb kiváló hazai blokk szertefoszlatta a vendégek pontszerzési álmait sőt, az utolsó másodpercben szerzett tizenegyedik (!) Bulath-gólnak köszönhetően végül 28-26-ra győzte le a Kohász a tavalyi bajnokság ezüstérmesét.

A mérkőzés után joggal járhattak örömtáncot a hazaiak, s elmondhatatlanul boldog volt a gárda vezetőedzője, Mátéfi Eszter is, aki elsősorban csapata küzdeni tudásában látta a mai siker okát.

- Óriási dolognak tartom, hogy sikerült legyőznünk a BL-ben is meghatározó, rendkívül erős Ferencvárost, s ez egyértelműen az egész csapat sikere volt. Végig kiválóan küzdöttünk, óriási szívvel, a véghajrában, közönségünknek is hála már eksztázisban játszottunk, s csodaszép győzelmet arattunk, amihez hatalmas gratuláció jár az együttes minden egyes tagjának, hiszen aki a pályára lépett mind hozzátette a maga jó teljesítményét ehhez a a bravúros eredményhez.

Az Érd biztosan verte a Vác gárdáját, így még hibátlanok a bajnokságban, amit már csupán két együttes mondhat el magáról négy fordulót követően. Ez némi meglepetésre nem a Ferencváros vagy a Győr, hanem a Debrecen és az Érd együttese. Legközelebb a két csapat egymás ellen játszik, vasárnap kora este a Hódosban.