Császárékat legyőzve veszprémi tornagyőzelem

2013. 08. 19.

Az MKB-MVM Veszprém nyerte meg a németországi Ehingenben megrendezett Sparkassen-kupa névre keresztelt felkészülési tornát, miután a döntőben három góllal diadalmaskodott a Császár Gábort is soraiban tudó új francia sztárcsapat, a PSG ellen.

Veszprémi góllal indult a mérkőzés, majd Császár Gábor is betalált, más kérdés, tavasszal ilyenkor már 2–0 került volna az eredményjelzőre, ezúttal most 1–1. A kiegyenlített csatában felváltva estek a gólok, a rendre hátrányba kerülő magyar együttesnek kapaszkodnia kellett. Egészen a 15. percig, mert akkora egy 3-0-s periódusnak köszönhetően a veszprémiek jutottak vezetéshez (8–7). Fazekas ekkor Császár hetesét hárította, minden bizonnyal ez is közrejátszott, hogy a félidő hajrája előtt már hárommal is meglépett az MKB-MVM (12–9), hogy a szünetre hatra növelje az előnyét (19–13).

A Momir Ilics és Iváncsik Gergely vezérelte veszprémiek a szünet után lőtávolon kívül tudták tartani az ellenfelet, amely tudott faragni ugyan a hátrányból, de nem annyit, hogy ismét nyílt legyen a mérkőzés. Mert a játék ugyan kiegyenlített volt, de a veszprémiek biztos vezetésük tudatában játszhattak, és amikor kellett, azért összehozták azt a gólt, amellyel megnyugtatták magukat. Az utolsó két percre három gól megmaradt a mienk előnyéből, és miután az eredmény már nem is változott, nyert az MKB-MVM (28–25).

Az mkbveszprem.eu klubhonlap statisztikája szerint kapusok közül Mirko Alilovic 37, míg Fazekas Nándor 19 százalékos hatékonysággal védett, Ilics és az idősebbik Iváncsik fivér hét-hét – utóbbi hét próbálkozásból –, Nagy László és Iváncsik Tamás három-három gólt szerzett. Az ellenfélnél Császár Gábor négy próbálkozásából két találatot szerzett. A veszprémiek tizenhetedik alkalommal vettek részt a kupán, először sikerült nyerniük.