Csoportelső a vb-n a női válogatott

2013. 07. 26.

A brazilok és az Európa-bajnoki címvédő olaszok után a kazahokat is könnyedén győzte le a magyar női vízilabda-válogatott, ezzel megnyerte négyesét a barcelonai világbajnokságon.

Merész András szövetségi kapitány csapata úgy vágott neki a mérkőzésnek, ahogy kell: teljes lendülettel, nagy összpontosítással játszottak a lányok az első pillanattól kezdve, aminek hamar meg is lett az eredménye. Igaz, 2-0-nál váratlanul szépített az ellenfél, utána azonban az első negyed végéig már csupa magyar találat született, szám szerint hat, így 8-1-es előnnyel várhatták Takács Orsolyáék a folytatást.

A második nyolc perc szolidabb játékot hozott, s két ízben a kazahok is eredményesek voltak, a különbség azonban ezzel együtt tovább nőtt, a nagyszünetben 12-3-at mutatott az eredményjelző.

A harmadik negyedben sem változott a világbajnoki csoportmérkőzés edzőmeccs jellege, a magyarok erőlködés nélkül szőtték és fejezték is be rendre eredményesen a támadásaikat, tartva a tíz gól körüli differenciát.

A befejező játékrészben Szücs Gabriella preciz távoli bombájának (16-6) az adott plusz jelentőséget, hogy megmozdulása nyomán már valamennyi magyar mezőnyjátékos legalább egy gól gazdájának vallhatta magát. A "slusszpoént" a csapatkapitány Takács látványos ejtése jelentette, ezzel alakult ki a 18-7-es végeredmény. Sikerével a magyar együttes csoportelsőként végzett.

"Elégedettek lehetünk a vb első fázisában mutatott játékunkkal - nyilatkozta a nemzetközi szövetség honlapjának Merész András.
- Ma is jól játszottunk, és én nem nevezném edzőmeccsnek a kazahok elleni összecsapást. Mint ahogy következő mérkőzésünk sem lesz annyira könnyű a britekkel, miként azt sokan gondolják. A célunk az, hogy minél messzebbre jussunk ezen a világbajnokságon."

A vb női tornájának négy négyes csoportjából a körmérkőzések csütörtöki zárultával mindegyik továbbjut a nyolcaddöntőbe, ahol az A-B, illetve C-D ágon az elsők a negyedikekkel, a másodikak pedig a harmadikokkal játsszanak a negyeddöntőért. A magyar csapat ellenfele a nyolc közé kerülésért Nagy-Britannia válogatottja lesz szombat este 20.10-től. A remélt továbbjutás esetén a kínai-spanyol találkozó győztese következhet a nyolc között.

Pénteken 10:50-kor a magyar férfi válogatott az ausztrálokkal mérkőzik a C-csoport második helyéért.

VIZES-VB, NŐI VÍZILABDA
CSOPORTMÉRKŐZÉSEK, 3. FORDULÓ

D-CSOPORT
Magyarország–Kazahsztán 18-7 (8-1, 4-2, 3-3, 3-2), Játékvezetők: Williams (új-zélandi), Bender (német)
Magyarország: Bolonyai – Illés 2, Keszthelyi 2, Takács 2, Tóth I. 1, Szücs 1, Miskolczi 2. Cserék: Bujka 3, Antal 1, Kisteleki 1, Garda 1, Menczinger 2, Kasó (kapus).
Kazahsztán: Zsarkova – Sepelina, Turova, Zubkova, Dzsakajeva 4, Gricenko, Alekszandrova. Cserék: Akilbajeva 3, Mirsina, Gluskova, Musszarova, Krasszikova (kapus).
Emberelőnyök: 5/3, ill. 10/1 Ötméteresek: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Garda
Olaszország–Brazília 13–5 (2–1, 6–0, 2–1, 3–3)
A D-csoport végeredménye: Magyarország 6 pont (48–17), Olaszország 4 (26–22), Kazahsztán 2 (23–32), Brazília 0 (16–42).