Döntőben a Veszprém a Sparkassen-kupán, nyert a Vác ellen a Szeged

2013. 08. 18.

Ehingenben hat csapat részvételével rendeznek nemzetközi férfi kézilabda tornát az MKB Veszprém részvételével.

Győzelemmel kezdte a szereplését a Veszprém az ehingeni Sparkassen-kupán. Az ellenfél a CO Zagreb volt, amely az első 15-18 percben jól tartotta magát, de utána kijött a két csapat közötti tudásbeli különbség, és a magyar bajnok végül 32–26-ra nyert.

A délelőtti hatgólos győzelem után este a Vive Tagi Kielcével 31–31-es döntetlent játszott Carlos Ortega csapata. A lengyel bajnok az első félidő közepén elhúzott, és hatgólos előnyre tett szert, a Veszprém közelebb zárkózott, de egyenlíteni csak az utolsó percben sikerült. A Kielce azonban ismét megszerezte a vezetést, és az Ortega-csapatnak 15 másodperce maradt. Két másodperccel a vége előtt Denis Buntic durván szabálytalankodott Renato Sulicsal szemben, amiért kiállítást kapott, Sulicot pedig percekig ápolták. A szabaddobást végül Nagy László bedobta, így alakult ki a 31–31-es végeredmény.
A döntőben a Császár Gábort is a soraiban tudó PSG lesz az ellenfél, a finálé 15.45 órakor kezdődik.

FÉRFI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI TORNA

MKB Veszprém–RK Croatia Osiguranje Zagreb 32–26 (18–12)
Ld: Iváncsik T. 7, Nagy L. 5, ill. Mandalic 7, Matulic 6.

MKB Veszprém–Vive Targi Kielce (lengyel) 31–31 (14–17)
Ld: Ilics 10, Dzsamali, Sulic 5-5, Iváncsik T. 4, ill. Zorman 7, Strlek 6, Cupic 5, Buntic 3

A csoport végeredménye: 1. Veszprém 3 pont, 2. CO Zagreb 2, 3. Kielce 1
A másik csoport végeredménye: 1. PSG (francia) 4, 2. Wacker Thun (svájci) 2, 3. Füchse Berlin (német) 0

A döntőben: MKB Veszprém–PSG vasárnap, 15.45

A VESZPRÉMI KERET NÉMETORSZÁGBAN
Kapusok: Mirko Alilovic, Fazekas Nándor
Mezőnyjátékosok: Iman Dzsamali, Gulyás Péter, Momir Ilics, Iváncsik Gergő, Iváncsik Tamás, Alireza Muszavi, Nagy László, Chema Rodríguez, Carlos Ruesga, Renato Sulic, Mirsad Terzic, Schuch Timuzsin, Cristian Ugalde

A Pick Szeged a Vác ellen játszott felkészülési meccset Dunakeszin, és 15–10-es félidő után 28–23-ra nyert. A szegediek legközelebb augusztus 21-én 17 órakor a székelyudvarhelyi csapatot fogadják hazai pályán.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Vác–Pick Szeged 23–28 (10–15)
A Szeged legjobb dobói: Zubai, Larholm, Laszica 5-5, Balogh Zs., Vranjes 3-3

Csurgó is nemzetközi kézilabdatornának adott otthont, amelyen a férfi NB I két élcsapata, a házigazda és a Tatabánya mellett a szerb Metaloplasztika Sabac és a múlt szezonban az EHF-kupában a legjobb nyolc közé jutó RK Maribor vett részt.

Az R-Csoport-kupa döntőjében a hazai Csurgó a szlovén negyedik helyezett Mariborral találkozott.
Imre Vilmos legényei nagyon álmosan kezdték a találkozót, és mire feléledtek, ötgólos hátrányba kerültek. Az első félidőben fokozatosan dolgozták le a hátrányt, de a félidőben még mindig egy gól vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. A második félidőben tovább javult a Csurgó játéka, és nem kellett sokat várni, hogy öt góllal már Szöllősiék vezessenek. Az utolsó percekben még kozmetikázott az eredményen a Maribor, de a csurgói kupagyőzelem nem forgott veszélyben.

„A minimális célkitűzést, hogy megnyerjük a kupát, elértük, bár a játékunkkal a mai meccsen nem teljesen voltam elégedett, nagyon hullámzó képet mutattunk. De a második félidei jó teljesítményünknek köszönhetően a találkozót meg tudtuk nyerni” – nyilatkozta Imre Vilmos a meccs után.

A bronzmérkőzésen a Tatabánya lépett pályára a szerb ötödik helyezett ellen, a mérkőzést végig kézben tartották Harsányiék, és a válogatott kiváló játékának köszönhetően meg is szerezték a bronzérmet.

A torna gólkirálya a Tatabánya magyar válogatott játékosa, Harsányi Gergely lett, míg a legjobb kapus a válogatottban már szintén bemutatkozó csurgói Pallag Péter.