Eddig bruttó 105 ezer Eurót hozott össze a magyar bajnokcsapat

Eddig bruttó 105 ezer Eurót hozott össze a magyar bajnokcsapat

2014. 03. 27.
Megosztás

Három napon belül eldől, hogy az MKB-MVM Veszprém kézilabdacsapata képes-e kiverni a Bajnokok Ligájából a lengyel Orlen Wisla Plock együttesét, ami az előfeltétele annak, hogy a legjobb nyolc között folytathassa a szereplését. Csupán egy gólnyi hátrányt kell ledolgoznia Carlos Ortega legénységének a szombati veszprémi csatában, másképpen fogalmazva: két góllal győzni a visszavágón az ex-veszprémi Eklemovicsot is felvonultató "lengyel sportbarátok" ellen. Sportvezetők és sportolók is úgy gondolják, hogy ez most egy olyan feladat, amit kötelező teljesíteni.

A tét ugyanakkor nem csupán a továbbjutás és ezzel együtt a kölni négyes döntő megközelítése, hanem az eddig megkeresett pénzdíj megtetőzése újabb 40 ezer Euróval. Amint az az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) honlapján is olvasható, a legjobb 16 közé jutással és a csoportelsőség megszerzésével (amely mögött 8 győzelem, továbbá 1-1 döntetlen és vereség állt) az MKB-MVM Veszprém kasszája először is bruttó 80 ezer Euróval (mai középárfolyamon számolva körülbelül 25 millió forinttal) gazdagodott. Ehhez jött hozzá az a 25 ezer Euró (7.8 millió forint), amely a nyolcad-döntő minden szereplőjének jár, függetlenül attól, hogy innen is tovább tudnak-e lépni, vagy a negyeddöntő előtt búcsúra kényszerülnek. Eddig tehát körülbelül 105 ezer Eurót hoztak össze Nagy László és társai, leszámítva a kiadások nem csekély összegét, amely többek között a külföldi utazások, illetve a hazai rendezési feladatok kiadásaiból adódott össze.

Az első számú európai klubtorna legjobb nyolc együttese tehát - az eddigiek mellett - hamarosan 40 ezer Eurót inkasszálhat, igazán viszont azok a csapatok járnak jól, akik a VELUX EHF Final Four "színpadán", azaz a négyes döntőben is pályára léphetnek. A honoráriumot egyelőre nem lehet egészen pontosan meghatározni, de az biztos, hogy még a negyedik helyezett is körülbelül 120-150 ezer Eurós számlát állíthat majd ki, míg az idei győztes 300-350 ezer Euróval fog gazdagodni. Amennyiben tehát az MKB-MVM Veszprémnek mérkőzésről mérkőzésre egyre jobb teljesítményt nyújtva, azaz a Plockban látott produkcióját messze felülmúlva sikerülne a döntőt is megnyernie, összesített pénzdíja - a rajttól a fináléig - körülbelül bruttó 500 ezer Euróra emelkedne, azaz több mint 156 millió forintra.

A kihívás szép, a tét - a kézilabda világában - órásinak nevezhető. De csak ott, mert egy másik labdajátékban, nevezetesen a labdarúgásban 500 ezer Euró bizony egyáltalán nem nagy pénz. A portugál Cristiano Ronaldo, akinek az éves jövedelme 17 millió Euró, hozzávetőlegesen 11 nap alatt tud megkeresni annyit, amiről a veszprémiek most csak álmodoznak, és ugyanilyen viharos sebességgel, úgy másfél hetente gazdagodik 300 ezer angol fonttal (!) Wayne Rooney, aki - ha kitart 2019-ig az Old Traffordon - 5.8 milliárd forinttal lesz "vastagabb"...

A magyar kézilabdasport elitjébe tartozó MKB-MVM Veszprém, amelynek két névadó főtámogatója is van, és emellett olyan kitartó szponzorai, mint a "leghűségesebb támogatóként" immár 17 éve folyamatosan segítséget nyújtó Telekom, a több mint elgondolkodtató összehasonlító adatok ismeretében sem elégedetlen, sőt, igen nagyra értékel minden egyes kiérdemelt Eurót. A csapat eltökélt szándéka a négyes döntőbe jutás, amelyhez - a lengyelek remélhető legyőzése után - még egy magas akadályt kell venniük. E közben pedig senki sem fog azzal törődni, hogy a 29 éves milliárdos Ronaldo, vagy a nála egy évvel fiatalabb Rooney zsebébe hány újabb millió, vagy tízmillió kerül.

(Telekom Sporthír Szolgálat - Szalay Péter)