Felkerült a sportág legendái közé a tokiói bajnok neve - Bodnár András hivatalosan is halhatatlan!

2017. 09. 06.

Hivatalosan is beiktatták a nemzetközi sportági halhatatlanokat tömörítő szervezet, az International Swimming Hall of Fame tagjai közé Tokió olimpiai bajnok vízilabdázóját, dr. Bodnár Andrást (mellette balra a kétszeres olimpiai bajnok francia Alain Bernard), akinek neve felkerült a Hírességek Csarnokában is a sportág legendái közé. Az ünnepséget néhány nappal ezelőtt rendezték a floridai Fort Lauderdale-ben.

Arról, hogy Bodnár András a halhatatlanok közé választják, idén február közepén számoltunk be.

Bodnár András az Eger és az OSC vízilabdázója volt. Négy olimpián vett részt: Tokióban arany-, Münchenben ezüst-, Rómában és Mexikóvárosban bronzérmet nyert csapatával. Tagja volt az első, 1973-as vízilabda-világbajnokság győztes legénységének; '75-ben ezüstérmes lett. Európa-bajnokságot '62-ben és '74-ben nyert, '70-ben ezüstérmesek lettek. Universiadén Budapesten első, Szófiában harmadik helyezést szerzett a magyar válogatottal, úszásban bronzérmet nyert a négyszer százas gyorsváltóval, szintén Szófiában. BEK-győztes (1972) és Szuper-kupa-győztes (1978).

Sportvezetőként korábban a Magyar Úszó Szövetség alelnöke, a Magyar Vizilabda Szövetség elnöke, az OSC síszakosztályának első vezetője. Tagja a Magyar Olimpiai Bizottságnak, a riói olimpia évében még a LEN Orvosi Bizottságát is erősítette. A MOB Mező Ferenc Sportbizottságának - a közelmúltban tisztségében megerősített - elnökeként olyan testületet vezet, amely világ- és Európa-bajnoki érmes, ma nyugdíjas sportolók, őket felkészítő sportvezetők, edzők köré épít szociális hálót.

Dr. Bodnár András az élsport mellett elvégezte az orvosi egyetemet is, a Bajcsy-Zsilinszky Kórház sebész főorvosa, tíz éve nyugdíjasként, előtte osztályt is vezetett.

Az olimpiai bajnok 1942. április 9-én született, idén áprilisban töltötte be a 75. évét, az olimpia.hu akkor készített vele hosszabb interjút.

A magyar vízilabdázók közül a Hírességek Csarnokának tagja Benedek Tibor, Biros Péter, Bodnár András, Faragó Tamás, Gyarmati Dezső, Halassy Olivér, Homonnay Márton, Kanizsa Tivadar, Kásás Tamás, Kárpáti György, Kemény Dénes, Kiss Gergely, Komjádi Béla, Lemhényi Dezső, Markovits Kálmán, Mayer Mihály, Molnár Tamás, Németh János, Szécsi Zoltán, Szivós István, id. Szivós István és Zólyomi András.