Férfi NB I: a Veszprém a szünet után fordított Csurgón

2014. 02. 20.

A Pick Szeged hazai pályán 26–16-ra nyert a Grundfos Tatabánya ellen a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján, míg a Veszprém a szünet után fordított a Csurgó otthonában.

CSURGÓ–VESZPRÉM

A Veszprém Nagy László, Iváncsik Tamás és Carlos Ruesga nélkül állt ki, és bizony az első félidőben igencsak döcögött a szekere. A lelkes csurgóiak – akik két hete kis híján pontot szereztek a Szeged ellen – jó védekezésükkel és Piotr Wyszomirski bravúrjaival 10–5-re elhúztak. Három gyors Momir Ilics-gól aztán lehűtötte valamelyest a kedélyeket, ám a szünetre 15–13-as előnnyel a hazaiak vonulhattak.

A fordulás után beindult a veszprémi henger, a 47. percben 25–19-re már a címvédő vezetett. A Csurgó a hátralevő időben többször felzárkózott három gólra, de a Veszprém már nem engedte ki kezéből a győzelmet.

SZEGED–TATABÁNYA

A két csapat őszi mérkőzéséhez hasonlóan a Szeged ezúttal is viszonylag hamar ötgólos előnyre tett szert, ám ezután újra magára engedte a Tatabányát. A több korábbi szegedit (Krivokapics Milorad, Törő Szabolcs, Katzirz Dávid) foglalkoztató vendégcsapat 10–5-ről 10–8-ra zárkózott fel.
A szünetre újra négygólosra hízott a különbség (13–9), ám ez még nem volt tragikus a tatabányaiak szempontjából. Az már annál inkább, hogy a második félidőben egy több mint negyedóráig tartó időszak alatt egy gólt sem tudtak dobni. A szegediek ezalatt persze eldöntötték az összecsapást, és 26–16-os sikerükkel begyűjtötték sorozatban 27. győzelmüket.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, 20. FORDULÓ

CSURGÓI KK–MKB-MVM VESZPRÉM 26–31 (15–13), Csurgó, 1500 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI – Aguirrezabalaga 5, SAVIC 6, PUHOVSZKIJ 5, Grebenár 2, Szöllősi Sz. 2, Gazdag 3. Csere: Miklós (kapus), Herbert, Borsós, Oláh 1 (1), Pordán, Lele 1, Országh 1, Nagy M
VESZPRÉM: Fazekas – Gulyás 5, Mocsai T. 2, CHEMA RODRÍGUEZ 2, Terzic, SULIC 6, Iváncsik G. Csere: ALILOVIC (kapus), Vilovszki, Schuch, ILICS 9 (2), Dzsamali 4, Ugalde 3
Kiállítások: 4, ill. 10 perc Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2
Imre Vilmos: – Gratulálok a csapatomnak, negyvenöt percig ki-ki mérkőzést játszottunk a Veszprém ellen. Sajnálom, hogy a második félidő elején a kihagyott ziccerek miatt gyorsan megfordították az eredmény állását. Remélem, ezt a játékot hozzuk vasárnap a sorsdöntő EHF-kupa-meccsen is.
Carlos Ortega: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, mert a Csurgó folyamatosan egyre jobban játszik, és egyre jobb csapat. Ráadásul nagyon nehéz pálya a hangulat miatt az övék. Az első félidőben voltak is problémáink, elmaradt a kapusteljesítmény, a második félidőre viszont ez feljavult, és szerencsére viszonylag gyorsan meg tudtuk fordítani a mérkőzés állását, így fontos győzelmet arattunk.

PICK-SZEGED–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 26–16 (13–9), Szeged, 1600 néző. V: Bonifert, Oláh V.
SZEGED: MIKLER – LASZICA 3, Balogh Zs. 2, Mindegía 2, ZUBAI SZ. 4, Ilyés 2, Källman 2. Csere: Tatai (kapus), LARHOLM 4 (1), Prce 1, Ancsin 1, Vranjes 2, Gidai 1, Vadkerti A. 1, Hegedűs M. 1
TATABÁNYA: PAUL – Pásztor Á. 1, Mazák, Dénes, KATZIRZ 3, BODÓ 4, Törő. Csere: Krivokapics 1, Nagy Sz., Djukic 1, Rossoni 3, Kanyó Á., Kiss Á., Harsányi G. 3 (1), Bartók D
Kiállítások: 14, ill. 14 perc Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1
Carlos Pastor: – Az első félidőben behúzott fékkel „közlekedtek" a csapatok. Szünet után összeállt a védekezésünk, és remek ritmusban támadtunk, ami fölényes győzelmet eredményezett.
Debre Viktor: – Az első félidőben a Szeged kihasználta hibáinkat, és összességében magabiztosan győzött.

AZ ÁLLÁS 1.Pick Szeged 42/21 mérkőzés, 2. MKB-MVM Veszprém 38/20, 3.Csurgói KK 33/22, 4. Grundfos Tatabánya KC 28/21, 5. B.Braun Gyöngyös 27/21, 6. Balatonfüredi KSE 25/21, 7. Orosházi FKSE 15/21, 8. Ceglédi KKSE 14/21, 9. Provident-Juniorválogatott 14/22, 10. SZESE Győr 11/20, 11. Váci KSE 11/21, 12. Mezőkövesdi KC 9/21, 13. PLER Budapest 5/20

A válogatott kétszer játszik a németekkel áprilisban

Április elején a magyar férfi kézilabda-válogatott két felkészülési mérkőzésen lép pályára Németországban a házigazdák ellen, ezt a német szövetség jelentette be.

A felek április 4-én Oldenburgban, míg másnap Lingenben mérkőznek meg egymással. Martin Heuberger szövetségi kapitány szerint az olimpiai negyedik helyezett magyarok elleni két találkozó nagyszerűen illeszkedik a vb-pótselejtezős felkészülésbe.

Amíg a mieink Szlovénia, addig a németek Lengyelország ellen találkoznak júniusban a vb-pótselejtezőn, amelynek tétje a katari vb-részvétel.