Férfi NB I: veszprémi kiütéssel rajtolt a bajnoki döntő

2014. 05. 08.

A címvédő Veszprém könnyedén, 30-21-re nyert a Szeged ellen a férfi kézilabda NB I döntőjének első mérkőzésén, és ha vasárnap győz vendégként is, akkor sorozatban hetedszer, összesítésben 22-edszer lesz aranyérmes.

A 20. percig együtt haladt a két gárda, aztán 5-0-ás rohammal megnyugtató előnyt szereztek a hazaiak. Majd a folytatásban sem ismertek kegyelmet, és végül megérdemelten nyertek már-már megalázó különbséggel.

A két gárda idén már túl volt egy döntőn: a Magyar Kupában a Veszprém legyőzte a Szegedet, és a mostani, NB I-es szezon után a Tisza-partiakra az EHF Kupában, a riválisra pedig a Bajnokok Ligájában vár négyes döntő. A hazaiaknál nem játszhatott a kapus Fazekas és az átlövő Dzsamali, a túloldalon Källman hiányzott sérülés miatt.

A védekezéssel alig foglalkoztak a csapatok, eleinte szinte minden támadás góllal zárult, így aztán fej fej mellett haladtak. Az első kapusvédés a 13. percben történt, aztán a szegedi Ancsint állították ki, de elszakadnia ekkor sem sikerült a Veszprémnek.

Amint feljavult a hazaiak kapusteljesítménye, először sikerült két góllal vezetniük (23. perc: 10-8), és azonnal időt kért a Szeged, de változatlanul nem ment jól nekik a játék, és hatgólos lett a különbség a szünetre.

A második félidő eleje sem hozott változást, a szegediek az "öltözőben maradtak", a 35. percben már 19-11 volt az állás. Amikor már teljes volt a káosz, és tartani kellett a kétszámjegyű lemaradástól, időt kértek a vendégek, pedig több mint negyedóra még hátra volt.

Nem kerülte el a végzet a Szegedet, a 47. percben 24-14 lett, és a hajrában sem volt azonos szinten a két gárda. A Szeged 2007 óta képtelen nyerni Veszprémben.

A Veszprém eddig 21-szer (1985, 1986, 1992, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013), a Szeged pedig kétszer (1996, 2007) volt bajnok.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
MKB-MVM VESZPRÉM–PICK SZEGED 30–21 (15–9), Veszprém, 4700 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
VESZPRÉM: ALILOVIC – RUESGA 6, Sulic 2, NAGY L. 4, Schuch, Terzic, Ugalde 3. Csere: Borbély (kapus), ILICS 7 (3), Iváncsik T. 1, Vilovszki 3, Gulyás P., IVÁNCSIK G. 4, Mocsai, Ligetvári.
SZEGED: Mikler – Ancsin G., BALOGH ZS.5, Mindegia 2, Zubai Sz., Prce, Kekezovics 2. Csere: Tatai (kapus), Blazevic, ILYÉS 4, Vranjes 2, Larholm 5 (4), Parrondo, Vadkerti A.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Veszprém javára

MESTERMÉRLEG
CARLOS ORTEGA, a Veszprém edzője: – Az elején nehezen lendültünk bele, de Mirko Alilovic bravúros védései nagyot változtattak a meccs képén. A kapunk előtt szerzett labdákkal gyorsan indultunk és nem adtunk esélyt a Szegednek a felzárkózásra.
CARLOS PASTOR, a Szeged edzője: – Fáj a súlyos vereség, de szerencsére nem két meccses a döntő, mert akkor aligha lenne esélyünk a hátrány ledolgozására. Így viszont egyenlíthetünk vasárnap és május 22-én vagy 24-én, vagyis a harmadik meccsen még bármi megtörténhet.

A következő találkozónak vasárnap Szeged ad otthont.

(Forrás: MTI, fotó: Kovács Anikó)