Férfi ob I: az Eger simán megnyerte a Szeged elleni rangadót

2013. 11. 25.

A ZF-Eger nagyon magabiztosan, szinte végig vezetve 13–7-re győzött a Szeged ellen a férfi vízilabda ob I tizedik fordulójának rangadóján.

Jól kezdte a meccset az Eger, Gór-Nagy Miklós rögtön megszerezte a vezetést a vendégeknek, miután szépen bombázott a kapu jobb oldalába, de a szegediek nem sokkal később egyenlítettek: Decker Ádám pofozta a kapura a labdát, amely épphogy, de áthaladt a gólvonalon.
Bátori Bence azonban egy keresztbe eleresztett lövéssel visszavette a vezetést, majd Varga Zsolt gyönyörű találattal növelte az előnyt.

Az egriek a kétgólos előnyüket az első negyed végéig is megtartották, hiába szerezte meg a második gólját is Decker Ádám, Kevin Graham emberelőnyből volt eredményes, aztán Tóth Márton még büntetőből betalált (3–5).

A szünet után Varga Zsolt és Salamon folytatta a vendégcsapat gólgyártását, míg a hazaiakban Tóth Márton és Szivós Márton tartotta a lelket, de z Eger fölénye tovább nőtt, így ötgólos előnnyel mehetett a nagyszünetre (5–10).

A harmadik negyedben mindössze három gól esett, de az egriek így is tovább növelték előnyüket. Biros Péter találatára Decker válaszolt a játékrész végén, így a vendégek már hat találattal vezettek az utolsó negyed előtt (6–12).

A végére sem változott a játék képe, az egriek könnyedén megtartották az előnyüket, így 13–7-re nyerték meg a szegedi összecsapást a forduló rangadóján.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
10. FORDULÓ

A-HÍD-SZEGED–ZF-EGER 7–13 (3–5, 2–5, 1–2, 1–1), Szeged, 400 néző. Vezette: Székely Balázs, Molnár P.
SZEGED: Nagy V. – Szivós 1, TÓTH M. 3, DECKER Á. 3, Seman, Kiss Cs., Juhász Zs. Csere: Molnár D. (kapus), Kunac, Sánta, Hegedüs G., Molnár T., Jansik Sz.
EGER: BISZTRITSÁNYI – BÁTORI 2, Biros 1, GÓR-NAGY 2, Hárai, Graham 1, Bundschuh 1. Csere: Sántavy, VARGA II ZS. 2, SALAMON 2, Bedő, Kovács Gábor 1, Lőrincz 1.
Gól – emberelőnyből: 16/3, ill. 8/3 Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Sántavy (18. p.), Salamon (28. p.)
Vincze Balázs: – Valahol benne volt a pakliban, várható volt, hogy ez lesz, de nyilván szerettük volna elkerülni. Nagyon motivált Eger érkezett hozzánk, minden tekintetben felülmúltak minket. Támadásban és védekezésben is. Azok a pluszok, amik az előző héten megvoltak, most hiányoztak. Az akarás, hajtás megvolt, ezt az utolsó percig láttam a csapaton.
Gerendás György: – Két dolgot mondanék: az egyik, hogy ezen a vasárnapon mi voltunk a Szeged és a Szeged volt a Szolnok. A másik: azért is értékes ez a győzelem, mert Biros Peti megsérült a melegítésnél, az első támadás végén lehoztam, és onnantól perceket, ha játszott. Közhely, de a csapatom az dicsérete, hogy nemcsak mindenki önmaga maximumát hozta, hanem mindenki átvett egy kicsit a Biros Peti feladataiból.

AZ ÁLLÁS 1. ZF-Eger 33/11 mérkőzés, 2. Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 24/9, 3. A-HÍD Szeged 22/10, 4. RacioNet Honvéd 22/10, 5. TEVA-Vasas 17/10, 6. Debrecen 16/10, 7. BVSC-Zugló 15/10, 8. PVSK-Füszért 13/11, 9. Kaposvári VK 12/10, 10. Széchenyi Bank-FTC 10/9, 11. OSC Újbuda 9/10, 12. KSI SE 9/10, 13. Valdor-Szentes 4/10, 14. Ybl Waterpolo Club 0/10