Új csapatot épít a Pick Szeged új edzője

Férfi ob I: szoros szegedi siker a Vasas ellen

2013. 12. 07.

A férfi vízilabda-bajnokságban a legjobb négybe jutásért küzdő csapatok rangadóját a házigazda Szeged nyerte a Vasas ellen.

A 2013/2014-es bajnoki alapszakasz idei utolsó előtti fordulójának slágerösszecsapásán a világbajnok Szivós Márton a szegediek első támadásából vezetést szerzett, utána fordított a Vasas, az újszegedi sportuszodába kilátogató mintegy félezer hazai néző örömére azonban az első szünetig egyenlített a Szeged (2-2).

A második nyolc percben újfent az angyalföldiek jutottak előnyhöz, ám Szivós jóvoltából a nagyszünetre 3-3-as döntetlennel vonulhattak el a csapatok.

A harmadik játékrészben a háromszoros olimpiai bajnok center, Molnár Tamás villant, de az 5-4-es hazai vezetéshez az is kellett, hogy a szegediek vb-aranyérmes kapusa, Nagy Viktor hárítsa Katonás Gergő büntetőjét.

A befejező negyedben a Vasas egyenlített, ám válaszul két szegedi találat érkezett a harmadszor is eredményes Szivós, majd a vb-győztes Decker Ádám révén. A fővárosiak olimpiai aranyérmes centere, Steinmetz Ádám még felzárkóztatta csapatát 7-6-ra, Tóth Márton hajrában esett emberelőnyös gólja azonban bebiztosította a hazaiak sikerét.

A listavezető ZF-Eger pedig kiütötte a BVSC-Zuglót.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
12. FORDULÓ

A-HÍD SZEGED–LACTIV-VASAS PLAKET 8–6 (2–2, 1–1, 2–1, 3–2), Szeged, 250 néző. V: Németh András, Fekete B.
SZEGED: NAGY V. – Tóth M. 1, SZIVÓS 3, DECKER Á. 1, Seman, Kiss Cs., JUHÁSZ ZS. 1. Csere: Molnár T. 1, Hegedüs G., Kunac 1, Jansik Sz., Sánta, Vincze M
VASAS: BARABÁS – Katonás 1, STEINMETZ Á. 1, Angyal, Takács Bálint, DRASKO BRGULJAN 2, Csapó M. 1. Csere: Hőna 1, Manhercz Á., Fazekas, Sedlmayer, Manhercz K
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 11/3 Gól – ötméteresből: –, ill. 2/1
Kipontozódott: Hőna (24. p.), Katonás (29. p.), Tóth M. (32. p.)
Vincze Balázs: – A Vasas rendkívül összeszedetten játszott, mi pedig gödörből próbálunk kimászni. Most az elődöntős pozíciónk is megkérdőjeleződhetett volna, hiszen az Eger és a Szolnok ellen is veszítettünk itthon. Úgy néz ki, más ez a Szeged, mint az előző szezonokban, nem feltétlenül jobb vagy rosszabb – más. Nem játszunk a nemzetközi kupákban, de sajnos ez sem garancia arra, hogy megvalósítjuk az álmainkat.
Földi László: – Jó meccset játszottunk, összeszedettek voltunk, ám sajnos a végére elfogytunk. Ha páran nem ennyire fáradtak, vagy jobban hisznek magukban, ebből a meccsből többet lehetett volna kihozni... Nem tudtunk végig koncentrálva játszani, ezért sajnos többször lefordult rólunk a Szeged, mert ebben jó, még ha most nem is játszott kiemelkedően.

ZF-Eger–BVSC-Zugló 19–5 (6–1, 4–2, 4–1, 5–1), Bitskey Uszoda, 200 néző. V: Székely, Birri
ZF-Eger: MEIXNER - Graham, Bundschuh 2, Hárai 1, Salamon, KOVÁCS G. 4, BÁTORI 4. Cs: Varga Zs. 1, BEDŐ 2, Sántavy, Lőrincz 2, ZALÁNKI 3.
BVSC: Szakonyi – Nagy S, Létay 1, Mezei 1, Nyéki 1, Kotszidisz 1, Mészáros. Cs: Tatár, Ambrus 1, Telegdy, Szabó B., Hajek.
Emberelőny/gól: 4/4 illetve 10/1
Gerendás György: – Megszámoltam a mérkőzés előtt, 108 néző ült a lelátón. Újra meg kell dolgoznunk a közönség szeretetéért.
Märcz Tamás: – A meccset megelőzően Gyuri adott egy dvd-t melynek borítóján az állt: Eger – BVSC 16-5. Becsapott.

A tabella: 1. ZF-Eger 13 13 - - 192- 96 39 pont, 2. Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 10 9 - 1 124- 80 27, 3. A-Híd Szeged VE 12 8 1 3 151- 98 25, 4. RacioNet-Honvéd 11 8 1 2 137-103 25, 5. Lactiv-Vasas 12 6 2 4 120- 99 20, 6. Debreceni VSE 11 5 1 5 112-104 16, 7. PVSK-Fűszért 12 5 1 6 110-121 16, 8. BVSC-Zugló 12 5 - 7 127-133 15, 9. Kaposvári VK 11 5 - 6 113-120 15, 10. KSI SE 11 4 - 7 102-139 12, 11. Széchenyi Bank-FTC 10 3 1 6 101- 92 10, 12. OSC-Újbuda 11 3 - 8 102-121 9, 13. Valdor-Szentesi VK 11 1 1 9 80-147 4, 14. Hegyvidék-Ybl 11 - - 11 81-199 0

(Forrás: MTI, NSO)