Folytatódott a MOB és a TE közös továbbképzése

Folytatódott a MOB és a TE közös továbbképzése

2017. 09. 28.
Megosztás


A múlt heti sikeres esemény után, szeptember 27-én a modern kondicionális és koordinációs képzésről rendezett sportszakmai edzői továbbképzést a Magyar Olimpiai Bizottság és a Testnevelési Egyetem. A jelenlévőket a MOB részéről Fábián László sportigazgató köszöntötte. A teltházas továbbképzésre a Testnevelési Egyetem Hepp Ferenc termében került sor a Magyar Kézilabda Szövetség Sporttudományi Tanácsadó Testületének társrendezésében.

A TAO-sportágak szakembereinek meghirdetett fórumon más olimpiai sportágak képviselői is részt vettek.

Fábián László köszöntőjében kiemelte a MOB és az egyetem együttműködésének, egyben az edzők továbbképzésének jelentőségét, mint a jövő zálogát. Hangsúlyozta, hogy az előadások a TAO-sportágak mellett más sportágak szakembereinek is hasznos információkkal szolgálhatnak. Az olimpiai bajnok sportvezető beszélt arról is, hogy a hosszútávú sikeres edzői munkának a sportolók mérése is elengedhetetlenül fontos, az esztendőkön keresztül vezetett visszajelzések képet adnak a sportolóról. „A MOB a lehető leghatékonyabban kívánja segíteni a magyar sportban dolgozók munkáját” - hangsúlyozta Fábián László.

Dr. Sterbenz Tamás a Testnevelési Egyetem általános rektor-helyettese köszöntőjében az erő, az állóképesség és a gyorsaság szerepét emelte ki, sajátos értelmezésben. Erőként jelen helyzetben a konferencia szakmai erejét nevezete meg, tekintettel az előadók szakmai tudására, tapasztalatára. Az állóképesség kapcsán arról beszélt, hogy az egy héten belüli két sikeres konferenciához erre a tulajdonságra az érdeklődők és a szervezők részéről is szükség volt - írja a tf.hu.

Az esemény főszervezője és moderátora, Györfi János kézilabda mesteredző, az MKSZ Sporttudományi Tanácsadó Testületének tagja adta át a szót a konferencia első előadójának, Rátgéber Lászlónak (egyetemi adjunktus Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar, kosárlabda mesteredző, Rátgéber Akadémia szakmai vezető), aki a Funkcionális edzés jelentősége a kosárlabdában címmel tartotta meg nyitóelőadását.

Dr. Páli Jenő (tudományos munkatárs, Nemzeti Kézilabda Akadémia, MKSZ Sporttudományi Tanácsadó Testület) a Motoros képesség-felmérő tesztrendszer a Nemzeti Kézilabda Akadémián címmel tartotta meg előadását.

A modern kondicionális és koordinációs képzés a csapatsportágakban címmel dr. Lukasz Trzaskoma (egyetemi docens, Testnevelési Egyetem), Modern sporttudományi tesztek a kondicionális fejlesztésekben címmel dr. Sáfár Sándor (egyetemi adjunktus, Testnevelési Egyetem), A mérkőzésterhelésen alapuló kondicionális képességfejlesztés labdajátékokban címmel Schuth Gábor (sporttudományi tanácsadó, erőnléti edző, Magyar Labdarúgó Szövetség, MKSZ Sporttudományi Tanácsadó Testület), A tudatos tervezés és a szakmai ellenőrzés fontossága a kondicionális képzés területén címmel Prof. dr. Szabó Tamás (egyetemi magántanár, Testnevelési Egyetem – Terhelésélettani Laboratórium vezető, MKSZ Sporttudományi Tanácsadó Testület), Motoros képességek mérésének, értékelésének és fejlesztésének lehetőségei a labdarúgásban címmel Csáki István (sporttudományi csoportvezető, Puskás Akadémia), A TAO biztosította lehetőségek tudatosabb és hatékonyabb felhasználása a korszerűbb edzésmunka érdekében címmel Bardóczy Gábor (TAO-igazgató, Magyar Kézilabda Szövetség), míg Tudat és kézilabdás képzés - edzői feladatok címmel Györfi János (kézilabda mesteredző, MKSZ Sporttudományi Tanácsadó Testület) tartott előadást.

A szeptember 21-ei továbbképzés képes beszámolóját itt találja.

(MOB-tf.hu, fotó: MOB/Szalmás Péter)