Rövidpályás gyorskorcsolya-vb: Mindkét magyar váltó éremért küzdhet vasárnap

Három magyar érem az uszodában az EYOF első napján - megvan az első, sporttörténeti arany

2017. 07. 24.

Kiválóan kezdett a Magyar Csapat a XIV. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. Az úszók az első versenynapon három érmet nyertek.

Magyar sporttörténeti aranyérem született a női 200 méteres pillangóúszás döntőjében, hiszen megszületett az első magyarországi rendezésű olimpiai esemény első magyar érme, amit Berecz Blanka nyert meg.

Blanka új EYOF-csúccsal nyerte a 200 méteres pillangó délelőtti elöfutamát. Mint edzője, Güttler Károly akkor elmondta, Blanka igen mérgesen szállt ki a vízből. A bírák fürdősapkáján a felíratokat bírálták. Először a "HUN", majd az "Arena" felírat nem volt megfelelő. Végül kifordított úszósapkával vágott neki a távnak, s méregből érte el az EYOF-csúcsot. Délután már sporttörténelmet írt...

A következő aranyérmet Nagy Réka a 400 méteres vegyesúszásban szállította. Réka nem sokat pihent, hiszen nem sokkal később rajthoz állt a 4×100-as női váltóval is, ahol Fábián Fanni, Muzsnay Zsófia és Pózvai Kiara társaságában bronzérmes lett.

(MOB, fotó: MOB/Szalmás Péter)