Hét érem a keddi termés a Speciális Nyári Világjátékokon

2015. 07. 29.

Görkorcsolyában, kerékpárban és úszásban voltak eredményesek a magyar speciális olimpikonok a Los Angeles-i világesemény keddi versenynapján.

A Convention Center görkorcsolyapályáján összesen 4 érmet szerzetek sportolóink. A lányoknál, a 300 méteres táv különböző divízióiban Marosi Viktória és Szuhov Eszter egyaránt győzni tudott. A két futam között mindössze 2 perc telt el, sokáig zúgott a vastaps a lányoknak a magyar szurkolótábor lelkes tagjaitól. Marosi Viktória, a Ferencváros Szabadidős SE 15 éves versenyzője első alkalommal állhatott fel Nyári Világjátékokon dobogóra. Szuhov Eszter örömkönnyeket is hullajtotta célba érkezésekor, ő újoncként, első nemzetközi viadalán aratott sikert. Ugyanezen a távon a fiúknál a 14 éves, dunaújvárosi Szappanos János remekelt, teljesítményének ezüstérem lett a jutalma. A fiúk 1000 méteres távján Péter Dávid 3 másodpercet javítva eddigi legjobb idején, a második helyen száguldott célba, kínai ellenfele mögött. A SOFI Életjel Alapítvány sportolója 11 éve korcsolyázik. A fiatalokat Miklósné Malek Erzsébet szakágvezető, valamint Dombóvári Szilvia szakágvezető-helyettes és Tarcali Attila edző készítette fel, de elmondásuk szerint sokat segített nekik egy nyakba akasztható, díszített pinponglabda-kabala is.

A kerékpárosoknak Long Beachen alakítottak ki pályát. Az 500 méteres döntőkben a legerősebb divízióban szerepelt a nagykőrösi Szegfű Attila és a szigetvári Varga Mónika is. Szegfű Attila aranyérmes, míg Varga Mónika ezüstérmes lett. Szorgalmuk, kitartásuk, tisztességes hozzáállásuk mindenki számára példaértékű lehet. A fiúknál a negyedik divízióban a kislétai Fülep Zoltán képviselte a magyar színeket és mindent beleadva érkezett be ötödikként a célba.

Az uszodában 400 méter gyorson Mateidesz Nóra begyűjtötte második Los Angeles-i érmét is, 100 méter háton szerzett elsősége után ebben a versenyszámban a dobogó harmadik fokáig jutott. 4x100 méteres gyorsváltónk pedig a negyedik legjobbnak bizonyult.

Bocsában első tétmérkőzésén kiélezett csatában múlta felül surinami ellenfelét a darvastói Pál András, aki a napokban ünnepelte 38. születésnapját.

A szolnoki Lelesz József és a budapesti Takács Máté alkotta férfi bowlingpárosunk is versenyzett, a fiúk a hatodik helyen fejezték be szereplésüket.

Kosárlabdacsapatunk első csoportmérkőzésén 47-18-ra magabiztosan és fölényesen verte Indonézia legjobbjait.

Női labdarúgóink ismét vesztesen hagyták el a gyepet. Uruguay után a finnektől is vereséget szenvedtek a lányok, 4-1-re. Egyetlen gólunk Szűcs Laura nevéhez fűződik.

A magyar delegáció három nap után 5 arany-, 3- ezüst és 2 bronzéremmel büszkélkedhet.

(MSOSZ/Szőke Viktória, fotó: Molnár Péter)