Hét magyar érem a korosztályos kajak-kenu Eb-n

2014. 06. 30.

A magyar versenyzők hét érmet, köztük két aranyat szereztek a franciaországi Mantes-en-Yveliness-ben vasárnap zárult ifjúsági és U23-as kajak-kenu Európa-bajnokságon.

A hazai szövetség honlapjának beszámolója szerint a két első hely az U23-as Nagy Flóra (K-1 1000 m, a képen) és az ifjúsági 500 méteres női kajaknégyes (Racskó Fruzsina, Katrinecz Rita, Malcsiner Eszter, Szénási Zsófia) nevéhez fűződött.

Az U23-as női kenusok két ezüstérmet szereztek, Balla Virág 200 méter egyesben és ugyanezen a távon, Kovács Dorottyával párosban is a legjobbnak bizonyult. Ugyanebben a korosztályban az 500 méteres női kajaknégyes (Nagy Szimonetta, Szabó Ágnes, Miskó Noémi és Czéllai-Vörös Zsófia), valamint a Janza Richárd, Korondi Tamás és a Nagy Szimonetta, Miskó Noémi 1000 m-es kajakpáros harmadik lett.

Homonnai Luca K-1 500 méteren negyedik lett. Apró szépséghiba, hogy az ifjúsági olimpiára készülő versenyző végig a dobogóért küzdött, ami azért nem jött neki össze a végén, mert túl korán rúgta be a hajóját.

Hüttner Csaba:
A résztvevő országok java a korosztályos legjobbjait hozta el az Európa-bajnokságra, mi azonban nem így jártunk el. Örülök neki, hogy ennyi fiatalnak biztosíthattunk versenyzési lehetőséget ezen a hétvégén, akik nem vallottak szégyent a nagyon erős mezőnyökben sem. A dobogósok parádés teljesítményt nyújtottak, de az ifik és az U23-asok között is sok értékes helyezést szereztünk, elégedett vagyok a fiatalok eredményeivel és megígérhetem, hogy egy lényegesen erősebb válogatottat küldünk harcba július 17-20. között a szegedi korosztályos világbajnokságon.

(Forrás: MTI / kajakkenusport.hu)