Ifjúsági csapatok főszerepben a hétvége sporteseményein

Ifjúsági csapatok főszerepben a hétvége sporteseményein

2018. 08. 20.
Megosztás


A leány U18-as kézilabda válogatott a lengyelországi Kielcében a második, a fiú ifjúsági vízilabda válogatott Szombathelyen a harmadik helyen végzett a korosztályos világbajnokságon.

A lányok a fináléban 29–27-re vereséget szenvedtek a címvédő Oroszországtól. A mieink háromgólos hátrányban fejezték be az első félidőt (12–15), s bár a szünet után többször is felzárkóztak az oroszokra, egyenlíteniük egyszer sem sikerült. A torna álomcsapatába bekerült Bánfai Kíra, a magyar válogatott jobbszélsője.

Bohus Beáta szövetségi edző: „Nincs szégyenkezni valónk, világbajnoki ezüstérmet szereztünk. Az viszont bánt, hogy pont a döntőben nem sikerült úgy teljesítenünk, mint korábban, nagyon sok hibát vétettünk. Sajnos most megmutatkozott, hogy ezek a lányok a magyar bajnokságban kevés olyan éles mérkőzést játszanak, amelyeken hozzászokhatnának ahhoz, hogy egy-egy mozdulatnak, nüansznak mekkora jelentősége lehet. Ennek ellenére biztos, hogy ez a csapat nagyon erős junior válogatottá fog nőni.”

A magyar női ifjúsági válogatott vb-kerete:
Kapusok: Szabó Dóra (DVSC-TVP), Magera Noémi (NEKA), Herczeg Lili (NEKA)
Mezőnyjátékosok: Albek Anna (HB Graz, osztrák), Arany Rebeka (Vasas), Bánfai Kíra (FTC), Borgyos Panna (DVSC-TVP), Kácsor Gréta (Vác), Kellermann Dóra (Győri Audi ETO), Kuczora Csenge (Vasas), Pál Tamara (Győri Audi ETO), Schatzl Natalie (NEKA), Simon Armilla (NEKA), Tóth Nikolett (FTC), Varga Emőke (Győri Audi ETO), Vámos Petra (NEKA)
Szövetségi edző: Bohus Bea Edző: Woth Péter


Idegőrlő mérkőzésen, hatalmas csatában kerekedett felül a magyar ifjúsági vízilabda-válogatott a szombathelyi világbajnokság bronzmérkőzésén Szerbia ellen.
Horváth János legénysége szombaton nagy izgalmak után, csalódottan szállt ki a medencéből, a játékosok azonban felálltak, és összeszedték magukat vasárnapra. 14–13-ra megnyerték a találkozót, így éremmel a nyakukban a világ harmadik legjobb csapataként zárták a tornát.

A világbajnoki bronzérmes magyar ifjúsági-válogatott:
Grieszbacher Márk (KSI) és Korom Dániel (Vasas) -
kapusok; Baksa Benedek (UVSE), Bóbis Botond (KSI), Csorba Tamás (BVSC), Dala Döme (UVSE), Ekler Bendegúz (AVUS), Fekete Gergő (Debrecen), Fodor Olivér (BVSC), Schmölcz Norman (KSI), Szeghalmi Zsombor (Szolnok), Szieben László (UVSE), Vékony Ákos (KSI) - mezőnyjátákosok.
Szövetségi kapitány: Horváth János. Másodedző: Dávid Zoltán. Kapusedző: Bors László


Legjobb magyarként Bicsák Bence a negyedik helyen végzett a triatlonosok szombati világkupa versenyén Lausanne-ban. Ezzel értékes kvalifikációs pontokat gyűjtött a tokiói olimpiai rangsorban.
A nemzetközi szövetség (ITU) honlapjának tájékoztatása szerint a magyar versenyző 1:50:47 óra alatt teljesítette a távot. Honfitársai közül Dévay Márk a 26. (1:54:39), míg Király István a 40. (2:00:35) helyen ért célba. A férfiak küzdelmét a norvég Gustav Iden (1:49:48) nyerte meg, az 54 fős mezőnyből 16-an nem értek célba.
A nőknél Kovács Zsófia (2:08:09) a 10. helyen zárt, a svájci Nicole Spirig (2:05:11) lett az első. A versenyt itt ugyanúgy 16-an nem fejezték be, köztük a másik magyar induló, Sántosi Gréta.
A versenyzőknek 1.5 kilométert kellett úszniuk, 40.1 km-t kerékpározniuk és végül 10.16 km-t futniuk.


Az október 20-án kezdődő budapesti birkózó világbajnokságra készülő válogatott a hétvégén 25 ország, 190 versenyzőjének részvételével a kötöttfogású Német Nagydíjon szerepelt Dortmundban. A rangos megmérettetésre 18 birkózóval állt rajthoz a Sike András és Repka Attila irányította együttes.

Közülük az Eb-ötödik Torba Erik a 60 kilóban, a junior és U23-as Európa-bajnok Lévai Zoltán a 77 kilóban, a világ- és kétszeres Európa-bajnok Bácsi Péter pedig a 82 kilóban lett aranyérmes. Érdekesség, hogy a népes mezőny ellenére utóbbi két kategóriában magyarok küzdöttek egymás ellen a dobogó legfelső fokáért.

A fantasztikus formában birkózó Lévai a háromszoros Európa-bajnok, olimpiai és világbajnoki ezüstérmes Lőrincz Tamást győzte le 1–1-re (később szerzett ponttal), míg Bácsi a világ- és Európa-bajnoki bronzérmes Szabó Lászlót múlta felül kétvállal.
A magyar csapatból Török Zsolt (97 kg) ezüst-, Lőrincz Viktor (87 kg) bronzéremig jutott Dortmundban. A mieink a csapatversenyt is megnyerték. A verseny jól szolgálta a vb felkészülést.


Szomorú hír érkezett Oroszországból. Fiatalon, negyvenkilenc éves korában elhunyt Jelena Susunova tornász, aki szovjet színekben két olimpiai bajnoki címet szerzett.
Az orosz sajtó tájékoztatása szerint a volt sportoló halálát tüdőgyulladás szövődményei okozták.

Susunova ugrásban és talajon is tízpontos gyakorlatot mutatott be az 1988-as szöuli játékok egyéni összetett versenyében, melyet 0.025 ponttal nyert meg a román Daniela Silivas előtt. A dél-koreai ötkarikás seregszemlén csapatban is a dobogó tetejére állt, emellett a szerenkénti döntőkben egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett. Világ- és Európa-bajnokságokon öt-öt aranyat gyűjtött.
Kedden utazik a felnőtt kajak-kenu válogatott a portugáliai Montemor-o-Velhóba a világbajnokságra. A 2017-es világbajnokságon versenyzőink 5 arany-, 2 ezüsz., 2 bronzérmet gyűjtöttek be. A felnőtt döntőket az M4 Sport csatorna augusztus 24. és 26. között élőben közvetíti.

Az utazók névsora:

Férfiak

Olimpiai számok:

K–1
200 m: Birkás Balázs
1000 m: Kopasz Bálint

K-2
1000 m: Noé Bálint, Ilyés Róbert

K-4
500 m: Tótka Sándor, Dudás Miklós, Molnár Péter, Kuli István

C-1
1000 m: Bodonyi András

C-2
1000 m: Korisánszky Dávid, Mike Róbert

Nem olimpiai számok:

K-1
500 m: Nádas Bence
5000 m: Noé Bálint

K–2
200 m: Balaska Márk, Birkás Balázs
500 m: Tóth Dávid, Kulifai Tamás

K–4
1000 m: Tóth Dávid, Ilyés Róbert, Bogár Gábor, Ceiner Benjámin

C–1
200 m: Korisánszky Dávid
500 m: Kiss Tamás
5000 m: Kiss Tamás

C-2
200 m: Hajdu Jonatán, Fekete Ádám
500 m: Hajdu Jonatán, Fekete Ádám

C–4
500 m: Kiss Balázs, Kiss Tamás, Sarudi Pál Takács Mihály Áron

Nők

Olimpiai számok

K–1
200 m: Lucz Dóra
500 m: Kozák Danuta

K-2
500 m: Kárász Anna, Kozák Danuta

K-4
500 m: Kárász Anna, Kozák Danuta, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra

C-1
200 m: Balla Virág

C-2
500 m: Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső

Nem olimpiai számok
K-1
1000 m: Bodonyi Dóra
5000 m: Takács Tamara

K–2
200 m: Hagymási Réka, Szabó Ágnes
1000 m: Csipes Tamara, Medveczky Erika

C–1
500 m: Lakatos Zsanett
5000 m: Lakatos Zsanett

C–2
200 m: Nagy Bianka, Molnár Csenge