Ismét legyőzte Kínát a női válogatott, Merész londoni keretet hírdetett

2012. 06. 26.

A szombaton Tatabányán aratott 10-8-as győzelem után hétfőn 14-11-re nyert a magyar női vízilabda-válogatott a kínaiak szintén a londoni olimpiára készülő legjobbjai ellen.

Az ötkarikás játékok nyolccsapatos tornáján egyaránt érdekelt, ráadásul ugyanabba a négyesbe sorsolt két nemzeti együttes margitszigeti találkozóján kölcsönös rontások után a vendéglátók jutottak vezetéshez, majd 1-1-et követően 4-1-re elhúzott Merész András alakulata. A szövetségi kapitány azt a 13 játékost küldte vízbe a Hajós uszodában, akit a hétfő délelőtti hivatalos bejelentés szerint utazónak jelölt a londoni olimpiára.

A második negyedben, amely 4-2ről indult, hatalmas fordulat állt be a játékban: a legutóbbi világbajnokságon ezüstérmes ázsiaiak fordítottak (4-5). Sőt minimális előnyre 5-5 és 6-6 után is ők tettek szert. A gólzáporos játékrész végére aztán "hazakerült" a vezetés (8-7), így a Merész-csapat vonulhatott el a nagyszünetes pihenőre pozitív mérleggel.

A folytatásban újfent az idén januárban rendezett hollandiai Európa-bajnokságon bronzérmes magyarok domináltak, a legeredményesebb honi játékos, a meccs végéig hat gólig jutó Keszthelyi Rita találataival előbb 9-7-re, majd 11-7-re módosult az állás. Ám mielőtt megnyugodhatott volna a magyar együttes, a vendégek még az utolsó szünet előtt 11-9-re szépítettek.

A befejező negyedben felváltva estek a gólok, a vége pedig 14-11-es magyar siker lett az augusztus elsején a brit fővárosban már olimpiai csoportellenfélként összecsapó csapatok budapesti előkészületi találkozóján.

Felkészülési találkozó:
Magyarország–Kína 14–11 (4–2, 4–5, 3–2, 3–2)
A magyar góldobók: Keszthelyi 6, Czigány, Bujka, Tóth 2-2, Menczinger, Drávucz 1-1

Összeállt a csapat az olimpiára

Merész András, a női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya kijelölte a londoni nyári olimpiára utazó 13 fős csapatot.
A szövetség tájékoztatása szerint a névsor csak sérülés vagy tartós formahanyatlás esetén változhat, július 5-ig.
Mindenesetre vésztartalékként edzésben marad Kasó Orsolya kapus (klubja: Dunaújváros) és a mezőnyjátékos Illés Anna (BVSC).

Az olimpiai csapat összetétele:

Bolonyai Flóra (USC, amerikai), Gangl Edina (Eger) - kapusok;
Antal Dóra (Eger), Bujka Barbara (Messina, olasz), Csabai Dóra (BVSC), Czigány Dóra (Eger), Drávucz Rita (Pro Recco, olasz), Keszthelyi Rita (Szentes), Kisteleki Hanna (BVSC), Menczinger Kata (Dunaújváros), Szűcs Gabriella (Dunaújváros), Takács Orsolya (Szentes), Tóth Ildikó (BVSC) - mezőnyjátékosok.

A válogatott szombaton az Egyesült Államokba utazik edzőtáborozásra, amelynek keretében négy mérkőzést játszik a vendéglátók legjobbjaival.