Junior férfi vb: a magyar válogatott nyolcaddöntős

2013. 07. 21.

A magyar válogatott 33–31-re legyőzte Dél-Koreát a Bosznia-Hercegovinában zajló junior férfi kézilabda-világbajnokságon az utolsó csoportmérkőzésén, és harmadikként továbbjutott a C-jelű hatosból. A mieink Spanyolországgal találkoznak a nyolcaddöntőben.

A mieink a mérkőzés elején 5–0-ra elhúztak (többek között Zdolik Bence 4 góljával), de az ázsiaiak még a szünet előtt egyenlíteni tudtak. A második félidőben fej fej mellett haladtak a felek, és Dél-Korea hiába vezetett az 54. percben még 31–30-ra, ezután már csak magyar gól született. Zdolik 10 próbálkozásából 9 volt sikeres, míg beállónk, a szintén 9-szer betaláló Debreczeni Dávid egy lövését sem hibázta el!

„Hihetetlenül nagyot küzdöttek a fiúk. Az első félidőben remekül alkalmazkodtak a szintén a legjobb tizenhat közé jutásért küzdő koreaiak stílusához, a végén pedig a szívük vitte őket előre. Debreczeni Dávid és Zdolik Bence kilenc-kilenc gólt szerzett, a végén pedig kettős emberhátrányban harcoltuk ki a sikert. Balogh Tibor bravúrokat mutatott be a kapuban, és Szöllősi Balázst is kiemelném. Nagyon köszönjük a Boszniában szolgáló magyar NATO-katonák buzdítását is, igazi magyar hangulatot teremtettek a meccsen, hálásak vagyunk nekik!” – nyilatkozta Gyurka János szövetségi edző.

A bosnyákok a késő esti mérkőzésen a papírformának megfelelően legyőzték Argentínát, ezzel visszaelőzték a mieinket, akik így a harmadik helyen végeztek a csoportban.

A D-csoport első és második helyéről döntő találkozón a svédek tíz góllal megverték a korosztályos Európa-bajnok spanyolokat, így utóbbiakkal találkozik a magyar válogatott a nyolcaddöntőben. Ha továbbjutnak Zdolikék, akkor a Dánia–Tunézia párharc győztese vár rájuk a negyeddöntőben.

Az A-csoportban a franciák 33–28-ra kikaptak Tunéziától, de így is továbbjutottak, mivel Dánia este simán megverte Oroszországot.

JUNIOR FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, BOSZNIA-HERCEGOVINA

C-CSOPORT, 5. FORDULÓ
DÉL-KOREA–MAGYARORSZÁG 31–33 (13–13), Szarajevó, 200 néző. V: Zotin, Vologykov (oroszok)
MAGYARORSZÁG: Váczi, Balogh (kapusok), Auth 4 (3), Debreczeni 9, Gerdán, Győrfi, Koller 2, Kovacsics F., Lezák 1, Nagy D. 1, Németh B. 2, Oláh T. 1, Pulay 3, Schneider, Szöllősi Ba. 1, Zdolik 9
Kiállítások: 8, ill. 14 perc Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3
Kongói DK–Szlovénia 23–42 (11–21)
Bosznia-Hercegovina–Argentína 30–25 (15–13)
A csoport végeredménye: 1. Szlovénia 10 pont, 2. Bosznia-Hercegovina 7, 3. Magyarország 6, 4. Argentína 4, 5. Dél-Korea 3, 6. Kongói DK 0

A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Tunézia–Franciaország 33–28 (15–15)
Oroszország–Dánia 21–30 (12–17)
Angola–Szerbia 22–28 (12–12)
A végeredmény: 1. Dánia 9 pont, 2. Szerbia 7, 3. Tunézia 6, 4. Franciaország 4 (139–138), 5. Oroszország 4 (120–129), 6. Angola 0

B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Hollandia–Algéria 30–24 (20–11)
Svájc–Katar 27–29 (12–12)
Horvátország–Németország 21–22 (8–9)
A végeredmény: 1. Németország 10 pont, 2. Horvátország 8, 3. Hollandia 4 (130–127), 4. Svájc 4 (129–132), 5. Katar 4 (119–124), 6. Algéria 0

D-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Chile–Kuvait 32–33 (14–18)
Brazília–Egyiptom 24–27 (12–12)
Spanyolország–Svédország 27–37 (12–17)
A végeredmény: 1. Svédország 10 pont, 2. Spanyolország 7 (185–134), 3. Egyiptom 7 (136–128), 4. Brazília 4, 5. Kuvait 2, 6. Chile 0

A NYOLCADDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA (ÁGRAJZ SZERINT)