Junior férfi vb: A magyarok a 9-16. helyért mérkőzhetnek

2013. 07. 23.

Nem jutott be a legjobb nyolc közé a magyar válogatott a Bosznia-Hercegovinában zajló junior férfi kézilabda-világbajnokságon: a hétfői szarajevói játéknapon a mieink a papírformának megfelelően kikaptak (38–28) az Európa-bajnok Spanyolországtól.

A gyors, kombinatív támadójátékot bemutató spanyolok gyorsan irányításuk alá vonták az eseményeket, tíz perc elteltével három góllal vezettek (7–4), és a szünetig többé-kevésbé egyenletes tempóban növelték előnyüket.

A szünetben hétgólos fór a fordulás után tíz fölé hízott (29–17, 31–20), de a rendkívül lelkes és hangos magyar tábor biztatta mieink akkor sem eresztettek le, amikor már nyilvánvalóan eldőlt a mérkőzés. A lassan kiengedő és szellősebbé váló spanyol védőjátékot kihasználva igyekeztek faragni a hátrányon, és végül nem csúsztak ki a tízből.

A magyar csapat a 9-16. helyért folytatja a küzdelmet. Kedden Dánia lesz az ellenfél, miután leendő ellenfelünk a nyolcaddöntőben háromgólos vereséget szenvedett Svájctól.

A magyarok kiesése mellett eldőlt az is, hogy nem lesz címvédés a tornán, hiszen a 2011-es győztes Németország nagy csatában kikapott Franciaországtól. A két válogatott két éve is összecsapott, akkor a negyedöntőből a németek jutottak tovább. Kiesett a legutóbbi vb-n bronzérmes Tunézia is: az arab csapatot a tavaly Eb-ezüstöt szerző Horvátország magabiztosan győzte le.

Nem kis meglepetésre az eddigi öt mérkőzését megnyerő – többek között a mieinket is legyőző –, Eb-bronzérmes Szlovénia simán kikapott Brazíliától, és kiesett.

JUNIOR FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, BOSZNIA-HERCEGOVINA

NYOLCADDÖNTŐ
Spanyolország–Magyarország 38–28 (20–13), Szarajevó, 300 néző. V: Pichon, Reveret (franciák)
MAGYARORSZÁG: Váczi 1, Balogh (kapusok), Auth 2 (2), Debreczeni 1, Gerdán, Győrfi 1, Koller, Kovacsics F. 1, Lezák 3, Nagy D., Németh B. 2, Oláh T. 2, Pulay 4 (2), Schneider, Szöllősi Ba. 7, Zdolik 4 (2)
Kiállítások: 4, ill. 8 perc Hétméteresek: 4/2, ill. 7/6