Junior vb: újabb összeomlás a 2. félidőben

2013. 07. 16.

A magyar válogatott hiába vezetett 16–11-re a szünetben, végül 25–21-re kikapott a házigazda bosnyákoktól a junior férfi kézilabda-világbajnokságon, a C-csoport 2. fordulójában.

A mieink a vasárnapi első fordulóban Szlovéniától is úgy szenvedtek vereséget, hogy az első félidőt ötgólos előnnyel zárták.

Állítólag nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni, a magyar csapatnak azonban sikerült ez a „bravúr". A mieink csakúgy, mint bemutatkozó mérkőzésükön Szlovénia ellen, ezúttal is ötgólos előnyre tettek szert az első félidőben, ám ismét vesztesen hagyták el a játékteret. Mostani szünet utáni „leolvadásuk" még látványosabb volt, a második játékrészben több mint 14 percig képtelenek voltak betalálni, ezalatt a bosnyákok 11–16-ról 20–16-ra fordítottak. A magyar válogatott kulcsemberének számító Zdolik Bence valószínűleg pályafutása legrosszabb meccsét játszotta, kilenc lövése közül ugyanis egyikből sem lett gól.

A mieink az utolsó negyedórában sem találtak vissza első félidei formájukhoz, így második fellépésük után is pont nélkül állnak. Gyurka János együttese a keddi pihenő nap után a Kongói DK ellen folytatja szereplését. Minden csoportból az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.

JUNIOR FÉRFI KÉZILABDA-VB, BOSZNIA-HERCEGOVINA
2. FORDULÓ
C-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–BOSZNIA-HERCEGOVINA 21–25 (16–11), Szarajevó, 3000 néző. V: Erdogan, Özdeniz (törökök).
MAGYARORSZÁG: Váczi, Balogh (kapusok), Auth 5, Debreczeni 4, Gerdán, Győrfi, Koller, Kovacsics F., Lezák, Nagy D. 1, Németh B., Oláh T. 3, Pulay 1, Schneider 1 (1), Szöllősi Ba. 6, Zdolik
BOSZNIA-HERCEGOVINA: Cavar, Serdarevic (kapusok), Ajkunic, Bezbradica, Bubalo 2, Eres 2, Gradan 4, Halilkovic 4, Jankovic, Kasumovic, Malinovic 4, Memic, Milas 3, Milicevic 1, Peric 3, Zulfic 2
Kiállítások: 12, ill. 16 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1.
Argentína–Szlovénia 17–31 (5–16)
Dél-Korea–Kongói DK 27–24 (15–12)