Kerékpárban is új lehetőségeket hozott a sportágfejlesztés

Kerékpárban is új lehetőségeket hozott a sportágfejlesztés

2014. 06. 30.
Megosztás

A kiemelt sportágfejlesztésben érintett sportágak közül a kerékpárosok is jelentős fejlesztésekről, fejlődésről számoltak be konzultációjuk során. Nőtt a regisztrált versenyzők, az edzők és a klubok száma, minőségileg javultak a versenyszervezés lehetőségei, több mint félszáz műhely pedig támogatásban tudott részesülni.

A MOB-ban megtartott sportági konzultáción a MOB és az EMMI sportért is felelős államtitkárságának vezető munkatársai mellett részt vett Katona Kálmán, a Magyar Kerékpársportok Szövetségének elnöke, Varga Orsolya főtitkár és Nagy Balázs pénzügyi vezető.

Mint a megbeszélésen az összefoglalójukból is kiderült, a sportágfejlesztésnek köszönhetően, különböző szakmai területeken összesen 14 projektet indítottak a kerékpáros szakemberek az elmúlt háromnegyed évben. A megbeszélés után Pignitzky Dorottya, a sportág referense adott tájékoztatást a mob.hu-nak.

"A téli felkészülés alatt szélesebb bázissal, nagyobb létszámmal tudott a sportág edzőtáborozni melegebb, elsősorban mediterrán területeken, például Marokkóban, Portugáliában, Olaszországban, és ez kiváló lehetőségeket jelentett a tavasszal induló versenyszezon előtt a felnőtteknek és az utánpótlásnak egyaránt. A több forrásnak köszönhetően valamennyi szakágra igaz, hogy több külföldi eseményre tudtak kiutazni, megint csak nagyobb létszámban.

Az edzőképzés és a bíróképzés szintén minden szakágban elindult, jelentős előrelépés, hogy nemzetközi vonalat is sikerült bekapcsolni, az oktatásokra neves külföldi szakembereket is sikerült meghívni. A bmx-esek például Szlovákiába szervezték a gyakorlati táborukat.

Előrelépés történt az eszközállományok és a kommunikációs és marketingtevékenység terén is. A szövetség egységes arculatot teremtett meg, ez visszacseng az új beszerzésű kordonokon, szalagokon, molinókon, zászlókon. Ide vonatkozik, hogy a bírók is egységes öltözékben jelennek meg az eseményeken. A szövetség hivatalos versenynaptárában harminc esemény szerepel, ezeket az egységes elemeket mindre ajánlja a sportág vezetése.

A beszámoló kitért az utánpótlás-nevelésre, az iskolai kapcsolatok megerősödésére, az egyetemi sportra, a diákolimpiai vonatkozásokra is. Mindre jellemző az eszközállomány fejlesztése, ebben kiemelt partnetrnek számít a Csepel, mellyel igen jó együttműködést alakítottak ki a vezetők.

Az elnök úrék elmondták, a sok edzőtábori lehetőség nemzetközi szinten is tapasztalható eredményeket hozott. Az olimpiai szakágak sikerei mellett a terem-, triál és down-hill, továbbá a fogyatékosok sikerekről is beszámoltak a jelenlévők.

Annek érdekében, hogy a tömegbázis növekedjen, csökkentették a licence-díjat, mely mellé biztosítás is jár. A "B"-lincence-t az amatőrökre gondolva vezették be. A szövetség 737 főt regisztrált, 9 új egyesület lépett be az MKSZ-be, az összes szakág tekintetében 82 edzőt tartanak nyilván. A számadatokhoz az is hozzátartozik, hogy 54 egyesület részesül műhelytámogatásban. Célként a tömegbázis további növelését fogalmazták meg a sportág vezetői."

(MOB/VF)