Az ifi olimpia előtt két héttel Liu Shaoang világcsúcsot döntött a junior vb-n

2016. 01. 31.

A lillehammeri olimpiára készülő Liu Shaoang a szófiai junor világbajnokságon az 500 méteres táv előcsatározásaiban világcsúcsot állított fel, majd a fináléban ezüstérmes lett. Vasárnap az összetettet negyedikként zárta. A rövidpályás gyorskorcsolyázó február közepén, nem egészen 10 nap múlva a téli ifjúsági olimpián bizonyíthat.

Darázs István, a hazai szövetség (MOKSZ) gyorskorcsolya ágazati igazgatója az MTI-nek elmondta, hogy a 17 éves magyar versenyző az elődöntőben 40.892 másodperces idővel új junior világcsúcsot állított fel, a fináléban azonban kínai riválisa a harmadik körben megelőzte.

"Megmondom őszintén, nagyon fáradtnak éreztem magam, rendkívül leterhelt voltam, össze kellett szednem magam fejben. Fizikailag viszont rendben voltam, és sikerült az elődöntőben világcsúcsot mennem” – nyilatkozta Liu Shaoang, aki múlt vasárnap Szocsiban a váltóval nyert felnőtt Európa-bajnoki ezüstöt. A fiatal versenyző hozzátette, a világcsúcs után természetesen már az aranyérem reményében vágott neki a döntőnek, amelyben a második helyen zárt, ugyanakkor úgy fogalmazott, hogy „magyar színekben világcsúcsot elérni fantasztikus eredmény”.

Liu Shaoang a vasárnapi 1000 méteres viadalon bejutott a döntőbe, ott negyedikként végzett, s mivel 1500 méteren - még szombaton - a B finálét megnyerve hetedik lett, indulhatott az 1500 méteres szuperdöntőben az összetett éremért. Shaoang a pontverseny első hat helyezettjét felvonultató fináléban elcsúszott, időeredmény nélkül ötödik lett, ez pedig nem volt elég ahhoz, hogy az összetettben felállhasson a dobogóra - összesítésben végül negyedik lett.

Jászapáti Petra - aki szintén indul a lillehammeri ifjúsági téli olimpián -, a lányok 500 méteres távján a B döntő második helyével 6. lett szombaton. Ő vasárnap 1000 méteren negyedikként zárt, az összetettben pedig - a szuperdöntőről egy pont híján lemaradva - hetedik lett.

A téli ifjúsági olimpiát február 12. és 21. között rendezik Lillehammerben. A norvég városba 15 magyar sportoló utazik, a szocsi téli olimpikon nagypályás gyorskorcsolyázó Nagy Konrád "fiatal nagykövetként" lesz a magyarok segítségére.

A csapat tagjai február 2-án délelőtt a Larus Rendezvényközpontban, a MOB 10 órakor kezdődő közgyűlésének keretében tesznek fogadalmat.

A Magyar Csapatról bővebben itt olvashat, a csapatkönyvet innen töltheti le.