Érmes helyezések vitorlázásban, atlétikában és terepkerékpárban

2021. 02. 01.

Érdi Mária és Berecz Zsombor második lett a Lanzarote Olympic Winter Series elnevezésű vitorlásversenyen. A férfi kézilabda-válogatott hosszú idő után az előkelő 5. helyen végzett a világbajnokságon. Vas Kata Blanka bronzérmes lett a belgiumi terepkerékpár-világbajnokság U23-as mezőnyében. A bécsi atlétikai viadalon Szögi István az 1500m-es síkfutó számot megnyerve 36 éves magyar csúcsot javított meg. Hétvégi összefoglalónk következik.

Vitorlázás. Érdi Mária és Berecz Zsombor, a két olimpiai kvótás magyar vitorlázó tovább folytatja felkészülését és eredményes menetelését a tokiói olimpiára. Mindketten részt vettek a Kanári-szigeteken rendezett Lanzarote Olympic Winter Series elnevezésű viadalon.

Érdi Mária (Laser radial) a 40 fős mezőnyben egy futamot megnyerve, a további 9 futamban az első 10-ben végezve, a Medal Race futamban a harmadik helyen a célba vitorlázva a mezőny második helyén végzett az összetett pontversenyben. A győzelmet a kétszeres világbajnok, a riói olimpia bromzérmese, a dán Anne-Marie Rindon szerezte meg.

„Azt beszéltük meg, hogy ezen a megmérettetésen minden futam egy külön verseny lesz. Ez vezérelt minden egyes nap. Úgy gondolom, hogy összességében sikerült kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtanom, ebben a mezőnyben ez egy ezüstéremre volt elég” – értékelte saját teljesítményét Érdi Mária.A férfi finn osztályban 23 résztvevő indult, közöttük a világbajnok Berecz Zsombor. A magyar vitorlázó a gyengébb kezdés után a verseny második felében egy futamgyőzelem, 2 második és egy harmadik helyezéssel, a medal race megnyerésével 4 ponttal lemaradva a győztes spanyol Alez Muacat mögött szintén ezüstérmet szerzett. „Még egy hetet edzünk a szigeten és 3 hónap után helyszínt váltunk. Csapatunk továbbra is a legerősebb, úgyhogy megyünk tovább a saját utunkon!" – írta Facebook-oldalán bejegyzésében Zsombor.

A versenyek részletes eredményeit itt megtalálják.

(Fotó: Berecz Zsombor/Facebook)

Kézilabda. A vasárnap befejeződött férfi kézilabda-világbajnokságon a negyeddöntőben a francia válogatottól hosszabbításban 35-32 vereséget szenvedő férfiválogatott végül az ötödik helyet szerezte meg. A magyar válogatott világbajnokságon ennél jobb szereplést 1997-ben ért el, amikor Japánban a 4. helyen végzett.

A 2019. évi világbajnokságon a 10. helyet megszerző csapat az elért helyezésével lemaradt a tokiói olimpiai kvalifikációs tornájáról. A Gulyás István, Chema Rodriguez és Nagy László irányította gárda új csapatot épít, a mostani tornán mutatott játék bíztató. Az együttes a jövő évben hazai pályán Európa-bajnokságon léphet pályára. A szakvezetés és a játékosok is egyöntetűen jelentették ki, hogy hazai környezetben érmet szeretnének nyerni. A 2021. évi tornán Dánia megvédte világbajnoki címét.

(Fotó: keziszovetseg.hu)

Kerékpár. A belgiumi világbajnoksággal fejeződött be a terepkerékpáros idény. A nők U23-as mezőnyében rajtolt az idei korosztályos U23-as világkupasorozat győztese, Vas Kata Blanka is. A 19 éves magyar ifjúsági olimpiai bronzérmes versenyző egy éve ezüstérmet nyert a vb-n.

Az első sorból rajtoló Blanka végig az élmezőnyben tekert a 2900 méter hosszú pályán, melyen négy kört kellett megtenniük a versenyzőknek. A magyar kerékpáros végül két holland riválisa mögött a 3. helyen ért a célba. „A szezonom összességében kiválóan sikerült, alig volt olyan verseny, amely után maradt hiányérzetem. Ezeket az eredményeket előtte is aláírtam volna. Elégedetten megyek pihenni, és készülök az érettségire” – mondta a bronzérmes Blanka.

(Fotó: OLV)

Atlétika. Szombaton megdőlt a legrégibb fedett pályás atlétikai magyar csúcs, Szögi István 3:37.55-ös idővel ért célba a bécsi nyílt verseny 1500 méteres döntőjében, amivel megdöntötte Knipl István 1985-ös rekordját (3:39.25). Időeredményével vezeti a világranglistát is.  „Még nem tudom, számomra hol a határ, de igyekszem minden nap, minden edzésen a legtöbbet kihozni magamból –   mondta Szögi. – A szemeim előtt a 3:35.57-es szabadtéri csúcs és a 3:35.00-ás olimpiai szint lebeg.”

Szögi István szerdán Ostravában indul 1500 méteren, és a tervek szerint az országos bajnokságon is rajthoz áll, de mindent annak érdekében tesznek az edzőjével, hogy minél frissebben érkezzen a márciusi, toruni fedett pályás Eb-re, és ott minél jobb eredményt érjen el.

(MOB-összeállítás; nyitókép: Vanik Zoltán/bringasport.hu)