Heidum Bernadett bejelentette visszavonulását

2018. 03. 28.

Heidum Bernadett a Facebook-oldalán szerda este bejelentette visszavonulását. Az idén májusban 30 esztendős rövidpályás gyorskorcsolyázó három téli olimpián vett részt. Az MTK sportolója Phjongcshangban 4. lett a női 3000 méteres váltó tagjaként.

"Kedves short track család! Nehéz szívvel írom ezeket a sorokat, de szeretném hivatalosan is bejelenteni, hogy a montreali VB-vel befejeződött a pályafutásom! Szeretném megköszönni mindenkinek, aki jóban rosszban mellettem állt és végig segítette a karrieremet! Több, mint 20 évet adtam az életemből ennek a sportágnak, de vagy 100 életre elegendő élményt kaptam cserébe! 15 Eb-érmet szereztem, összetett egyéni érmet is, számos világkupa-döntőt koriztam, VB egyéni elődöntőket, sőt a váltóval érmet is szereztünk és akkor még az olimpiáról nem is ejtettünk szót! Háromszoros olimpikon vagyok, 4., 5., 6. a váltóval és 9., 10. egyéniben! Rendkívül hálás vagyok a jó Istennek odafennt, hogy ilyen emberekkel vett körül és nagyon büszke vagyok rá, hogy magyarnak születtem!" - írta Facebook-oldalán szerda este a magyar rövidpályás gyorskorcsolyázó.

Heidum Bernadett a harmadik olimpiáján vett részt Phjongcshangban. "Ez egyben az utolsó is neki" - ezt még a téli játékok előtt mondta az olimpia.hu-nak. Büszke a pályafutása során elért eredményeire, de leginkább arra, amilyen gödrökből sikerült felállnia. 2O14-ben alig két hónappal az olimpia előtt porcleválással műtötték, majd másfél hónappal később két érmet is nyert az Eb-n és B-döntős volt 15OO m-n az olimpián. 2016-ban nekrózissal diagnosztizálták, azóta kisebb-nagyobb fájdalmakkal versenyzett.

A phjongcshangi 4. helyezéséért - Bácskai Sára Luca, Jászapáti Petra, Keszler Andrea és Kónya Zsófia társaságában - a Magyar Ezüst Érdemkereszt (polgári tagozat) kitüntetést kapta.

Anyaegyesülete a TRGSE; edzői Kaszala Tamara, Csang Jing és Bánhidi Ákos. 2017-ben a váltóval vb-ezüstérmes lett, Európa-bajnokságokon 1 arany-, 7 ezüst- és 7 bronzérmet számlál; gyűjtött Universiadékon 1 ezüst- és 2 bronzérmet is.

A szocsi téli olimpia megnyitóján ő vitte a magyar zászlót. Tanulmányait a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskolán jegyzi.