Huller Dániel aranyérmes 400m gáton, ismét négy ifi olimpiai kvótát szereztek atlétáink

2018. 07. 09.

Vasárnap befejeződött az U18-as atlétikai Európa-bajnokság Győrben. Az utolsó versenynapon megszületett a magyar csapat első aranyérme a 400m gátfutó Hiller Dániel révén, továbbá újabb négy olimpiai kvótával összesen 13 atléta szerzett jogot az ifjúsági olimpián való indulásra.

A legfényesebb érmet elért Huller Dánielt féltettük a rajt előtt, hiszen közel azonos időeredményekkel rendelkeztek a döntő résztvevői. Dániel a negyedik legjobb idővel érkezett a fináléba, az ifjúsági olimpiai kvótát pedig csak a dobogós helyezéssel lehetet elérni. Huller taktikus versenyzéssel, hatalmas csatában a francia Martin Frayssevel holtversenyben végzett az élen a 400m gátfutás fináléjában. Időeredménye 50.63, új országos rekord.

13 rúdugró állt rajthoz a fináléban. Három nemzet rendelkezett 2-2 ugróval, így a döntő minden résztvevő nemzete szerezhetett olimpiai kvótát, ha versenyzője egy érvényes kísérletet sikerrel teljesít. Ott volt a mezőnyben Mihály Ádám is, akinek nem okozott gondot a 470 cm teljesítése. Ezzel bebiztosította a helyét a Buenos Aires-i csapatban.

Hármasugrásban nyolc kvóta várt gazdára. Áts Viktória azzal, hogy az első három sorozat után a 6. helyről várta a folytatást, már megszerezte az olimpiai indulás jogát. A 7. helyen fejezte be a versenyt.

A 100m gátfutásban már szombaton biztossá vált, hogy Bacsa Fanni odaér az olimpiára, hiszen 10 atléta szerezhetett kvótát. Ö beverekedte magát a fináléba. Az ott elért 8. helye számára is indulási jogot jelentett az ifi olimpiára.

A gerelyhajító Szabó Eszterre nehéz feladat várt a fináléba, hiszen a 7 olimpiai kvóta valamelyikének az eléréséhez a döntőben közel 2m-t kellett javítania addigi legjobbján. Ezt teljesíteni nem tudta, így a 11. helyen zárta az Eb-t.

Szabó Eszter (gerely): „Csalódott vagyok, mert a tegnapi teljesítményem alapján ez a döntő sokkal jobban is sikerülhetett volna. Szerettem volna ma megjavítani az egyéni csúcsomat, de sajnos ez nem jött össze. Kicsit zavart az, hogy nagyon akartam a jó eredményt. Emiatt erőlködés lett belőle, és nem tudtam tisztán gondolkodni a verseny folyamán.”

Az előző nap 1500m-en ezüstérmes Apáti Bence már egészségesen, a lelátón szurkolt társainak.

A magyar válogatott 1 arany- és 3 ezüstéremmel fejezte be az Eb-t, és sportolóink 13 indulási jogot szereztek a Buenos Aires-i ifjúsági olimpiára.