Huszonhárom plusz öt éremmel zártuk az ifjúsági olimpiát Nanjingban

2014. 08. 27.

A Magyar Csapat huszonhárom érmet szerzett a második alkalommal megrendezett ifjúsági olimpiai játékokon a kínai Nanjingban, illetve további ötöt a vegyes számokban – ezek az érmek ugyanakkor nem számítanak bele az éremtáblázatba.

A záróünnepséget magyar idő szerint csütörtök délután rendezik, magyar versenyzők viszont már nem méretik meg magukat, így a mieink mérlege bizonyosan nem változik.

Magyarországot összesen 16 sportág 57 versenyzője képviselte Nanjingban, és 13 sportágban szereztünk pontot. Huszonhárom sportolónk nyert érmet, további tizenöten pedig a 4-6., azaz pontszerző helyen zártak.

Az éremtáblázaton hat arany-, hat ezüst- és tizenegy bronzéremmel végeztünk, ha pedig a vegyescsapatok eredményeit is beleszámoljuk, akkor a számsor 7-9-12. Csak összehasonlításul: ezek az adatok négy éve Szingapúrban 6-4-5 és 7-4-6 voltak.

Akkor a nyolcadik helyen zártunk az éremtáblázaton, jelenleg a hetediken állunk.

A hat plusz egy aranyérmet Szilágyi Liliána (2), Grátz Benjámin és Kenderesi Tamás úszók, Esztergályos Patrik párbajtőröző, Gercsák Szabina judós és („pluszosként”) Péni István sportlövő szállította Nanjingban.

Legsikeresebben úszóink szerepeltek, a négy aranyérem (Szilágyi Liliána 2, Grátz Benjámin, Kenderesi Tamás) mellett egy ezüstöt (Grátz Benjámin) és három bronzot (Sztankovics Anna 2, Szabó Norbert) szorgoskodtak össze.

A további érmes sportágaink mutatója: vívás 1-0(1)-1, judo 1-0-0, sportlövészet 0(1)-0-1, triatlon 0(1)-0-1, kajak 0-2-0, öttusa 0-1(1)-0, atlétika 0-1-4, torna 0-1-0, vitorlázás 0-0-1, tenisz 0-0-1(1), ökölvívás 0-0-1.

A teljes magyar dicsőségtáblát IDE KATTINTVA tekintheti meg.

A kínai multisporteseményen több mint kétszáz ország közel 3800, 15 és 18 év közötti sportolója vett részt 28 sportágban.

A magyar küldöttség pénteken késő este ér haza.