Magyar short track arany az EYOF első versenynapján

2019. 02. 11.

Szarajevó és Kelet-Szarajevó közös rendezésében hétfőn megkezdtek a 14. Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál versenyei. A magyarok alpesi síben, curlingben, rövidpályás gyorskorcsolyában és sífutásban mérkőztek; a short track-esek Talabos Attila révén aranyéremmel nyitottak.

Curlingben az eredeti programot az utolsó pillanatban a szervezők megváltoztatták, azonban a magyar vegyescsapatot nem zavarta meg, hogy a törökök helyett az osztrákokkal kellet megmérkőzniük. Az első három end után még a szomszédok vezettek 2-1 arányban, de ezt követően egy kettő és négy köves sorozattal eldöntötték a találkozót a magyarok. A nyolc endig tartó találkozó a 7-ben végett ért, és a Biró Blanka, Dobor Dia Regina, Szarvas Kristóf, Tatár Lőrinc Sebestyén összeállítású négyes 9-3 arányban nyerte a találkozót. Kedden délelőtt a szintén győzelemmel rajtoló oroszok, majd délután a törökök lesznek az ellenfeleink.

Rövidpályás gyorskorcsolyázóink folytatják a felnőttek sikereit. Fiú 1500 m-en Talabos Attila és Bontovics Balázs egészen a döntőig menetelt, ott Attila elsőként, míg Balázs a negyedik helyen ért a célba. Ezzel már az első napon megszületett a magyar küldöttség első aranyérme. Téli EYOF-on érmet utoljára 2005-ben nyertünk, azt is rövidpályás gyorskorcsolyában.

A lányok fináléjában Somogyi Barbara révén voltunk érdekeltek, aki a hatodik helyen végzett. A másik magyar induló, Dobrán Fanni az elődöntőig jutott, de ott futamában az elért 5. helye összességében a 15-re rangsorolta, és lemaradt a döntőről. A két-két fiú és lány alkotta vegyesváltó futamát megnyerve jutott be a keddi elődöntőbe.

Sífutóink közül 7.5 km-en Laczkó Evelin 76., Kocsik Nóra 78., 10 kilométeren Balog Zoárd Ákos pedig 87. lett.

Az alpesi sízők programját az erős szél miatt előbb óriás-műlesiklásról műlesiklásra, szlalomra módosították. Tóth Zita 9., Hozmann Szonja 17. lett, Majtényi Hanna a második futamban a pálya közepén rontott, így kiesett.