Vadnai Benjamin olimpiai kvótát szerzett a Laser hajóosztályban

2019. 07. 09.

Vadnai Benjamin a Japánban, Sakaiminato-Cityben megrendezett Laser világbajnokságon a 20. helyen fejezte be a versenyt, ezzel megszerezve a tokiói olimpián való indulás jogát a nemzetnek. Eddig 26 magyar sportoló szerzett kvótát Tokióra, vagy teljesítette az olimpiai szintet.

Két Vadnai testvér, Benjamin és Jonatán indult a világbajnokságon. A tét az olimpiai kvóta megszerzése volt. A tavalyi világbajnokságon 14 hely kelt el az olimpiára, a mostani viadalon további öt vitorlázó szerezhetett kvótát.

Benjamin nagyon jól rajtolt a világbajnokságon: az első négy futamban rendre a legjobb 10-ben ért a célba. Az ötödik futam kissé gyengébbre sikeredett számára, de így is az első hat futam alapján a 20. helyen bekerült az aranycsoportba. Öccse, Jonatán sem maradt le bátyjától, hiszen a 35. helyen zárva ő is az aranycsoport tagja lett.

Benjamin a befejező hat futamban sem rontott a pozícióján és az ötödik, illetve a nyolcadik futamának eredményét kiejtve a 20. helyen fejezte be a versenyt. Ezzel a helyezéssel a svéd, az argentin és az orosz riválisa mögött negyeddikként szerezte meg a jogot a nemzetnek az olimpiai részvételre, mivel az előttük zárt országok már rendelkeztek a 2018. évi vb-ről olimpiai kvótával. Jonatán a 31. helyen fejezte be a versenyt.

A verseny részletes eredményei itt megtalálhatóak.

Tokiói - egyéni vagy nemzeti - kvótásaink, vagy olimpiai szintet teljesítő sportolóink (július 9-ig):

A vitorlássport így már 3 olimpiai kvótával rendelkezik: Vadnai Benjamin mellett korábban Berecz Zsombor (finn hajóosztály) és Érdi Mária (Laser radial) az elmúlt évi világbajnokságon harcolták ki az olimpiai részvétel jogát.

A magyar csapat összesen 6 nemzeti kvótát számlál a jövő évi seregszemlére: 3 vitorlázó, illetve 3 sportlövő, Péni István (puska), Major Veronika (pisztoly) és Mészáros Eszter (puska).

Egyéni kvótát érő „szintes" eredményekkel rendelkezik 3 atlétánk: Márton Anita (súlylökés), Krizsán Xénia (hétpróba) és Halázs Bence (kalapácsvetés), illetve 11 férfi és 6 női úszónk, akik teljesítették már az olimpiai A szintet (Bernek Péter, Biczó Bence, Burián Katalin, Cseh László, Gyurta Gergely, Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Kapás Boglárka, Kenderesi Tamás, Késely Ajna, Kozma Dominik, Lobanovszkij Maxim, Milák Kristóf, Németh Nándor, Szilágyi Liliána, Telegdy Ádám és Verrasztó Dávid).

(MOB, fotó: hunsail.hu)