Kiütéses győzelem az olaszok ellen

2013. 07. 24.

Második meccsét is megnyerte a női vízilabda-válogatott a barcelonai világbajnokságon.

A brazilok felett aratott könnyed, 20-6-os siker után az olaszok elleni csoportrangadón is nyert, méghozzá parádés játékkal és fölényesen, 10-4-re a magyar női vízilabda-válogatott kedden, a barcelonai vizes világbajnokságon, hatalmas lépést téve a csoportgyőzelem felé.

Az Európa-bajnok olaszok kezdtek jobban, de vezető góljuk után Merész András tavaly Eb-bronzérmes, a londoni olimpián negyedik együttese Keszthelyi Rita két remek ejtésével, majd a szintén duplázó Bujka Barbara (a képen) hatékony centerjátékának köszönhetően fordított a mérkőzés menetén, és a második negyed elejére elhúzott 4-1-re.

A folytatásban olasz találat következett, amire újfent Keszthelyi válaszolt, emberelőnyben a szélről pattintotta be a labdát (5-2). A kölcsönösen szigorodó védekezés nyomán átmenetileg gólszünetet tartottak a csapatok, mígnem - a Keszthelyihez hasonlóan szintén harmadszor eredményes - Bujka élt egy újabb fór kínálta lehetőséggel, 6-2-re módosítva a félidős állást.

A harmadik negyedben előbb Bujka balja villant, jóllehet négyen próbálták meg szerelni (7-2). Az olasz szépítésre is érkezett magyar felelet: Keszthelyi (a képen) távoli bombával módosított 8-3-ra, aztán Antal Dóra révén nőtt hatgólosra a különbség (9-3).

Kegyelemdöféssel ért fel a befejező nyolc perc nyitánya: ötméteresből Szücs Gabriella lőtte ki a felső sarkot (10-3), és a súlyos vereségbe beletörődni kénytelen olaszok ezután szinte már csak lézengtek a vízben. Bár még egy gól valahogy összejött nekik, a magyarok erőlködés nélkül, 10-4-re nyertek.
A magyar női válogatott legközelebb csütörtökön, a csoportzáró körben a kazahokkal csap össze.

"Az egész csapatnak fantasztikus volt a hozzáállása, amit nagyon köszönök minden játékosnak. Nagyon hittek ebben az egészben, ma például, amikor sok morfondírozás után elhatároztuk, hogy mit csináljuk emberhátrányban – bár nem volt sok belőle, hál’ Istennek –, akkor mindenki elfogadta, hogy igen, ez jó lesz, és csinálta mindenki, amit megbeszéltünk. Női csapatról lévén szó, fontos, hogy a lelkek jó állapotban legyenek – azt gondolom, ez most rendben van nálunk. Most csupán egyvalamire kell vigyázni: valóban tudomásul kell venni, hogy nincs vége a világbajnokságnak.

Legközelebb a kazahokkal játszunk, akik a maguk orosz stílusával kellemetlen ellenfelek lehetnek. Ilyenkor mindig az a százas gátfutó jut eszembe, aki rohadtul nézi a célt, aztán a harmadik gátban csúnyán felbukik. Nekünk minden egyes gátat egyforma erővel és lendülettel kell venni, mert elég csak egyszer felbukni, és nem ér semmit az egész." - nyilatkozta a szövetség honlapján Merész András szövetségi kapitány.

Eredmények

női vízilabda, 2. forduló, D csoport:
Magyarország–Olaszország 10-4 (3-1, 3-1, 3-1, 1-1), Játékvezetők: Borrell (spanyol), Margeta (szlovén)
Magyarország: Bolonyai – Antal 1, Keszthelyi 4, Miskolczi, Bujka 4, Szűcs 1 (1), Kisteleki D. Cserék: Illés, Takács, Tóth, Garda, Menczinger.
Olaszország: Gigli – Garibotti 1, Radicchi 1, Aiello, Cotti, di Mario, Frassinetti 1. Cserék: Pomeri, Queirolo, Emmolo 1, Bianconi, Palmieri.
Emberelőnyök: 5/4, ill. 6/0 Ötméteres: 1/1, ill. –
Kipontozódott: GardaKazahsztán-Brazília 9-5 (2-2, 3-0, 2-0, 2-3)
Az állása: 1.Magyarország 4, 2.Kazahsztán 2, 3.Olaszország 2, 4.Brazília 0

A-CSOPORT
Üzbegisztán–Hollandia 3–30 (1–7, 0–9, 1–6, 1–8)
Spanyolország–Oroszország 6-7 (0:1, 2:1, 1:3, 3:2)
Az állás: 1.Oroszország 4, 2.Hollaandia 2, 3.Spanyolország 2, 4.Üzbegisztán 0

B-CSOPORT
Új-Zéland–Dél-afrikai Köztársaság 13–7 (3–2, 3–1, 3–1, 4–3)
Ausztrália–Kína 14–5 (1–3, 3–2, 6–0, 4–0)
Az állás: 1.Ausztrália 4, 2.Új-Zéland 2, 3.Kína 2, 4.Dél-Afrika 0

C-CSOPORT
Görögország–Nagy-Britannia 13–7 (1–1, 2–2, 5–2, 5–2)
Egyesült Államok–Kanada 10–8 (4–1, 2–2, 3–2, 1–3)
Az állás: 1.Egyesülr Államok 4, 2.Görögország 2, 3.Kanada 2, 4.Nagy-Britannia 0

A vb női tornáján négy négyes csoportban küzdenek a csapatok, mindegyik továbbjut a nyolcaddöntőbe, ahol az A-B, illetve C-D ágon az elsők a negyedikekkel, a másodikak pedig a harmadikokkal játsszanak majd a negyeddöntőért.

(Forrás: MTI, waterpolo.hu)