Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia V-VI. korcsoportos országos döntő

2012. 03. 22.

Kiélezett, magas színvonalú versengést hozott a Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia V-VI. korcsoportos küzdelmeinek döntője, amelynek az idén, 2012. március 10-én Dombóvár adott otthont.

A csapatok bevezetőként igen magas színvonalon mutatták be az általuk kiválasztott olimpiai bajnok, olimpikon életútját.

Ezután következtek a változatos írásbeli feladatok. Különösen a magyar olimpiai mozgalom múltjában, az 1948-as és 1908-as olimpiák magyar vonatkozású eredményeinek ismeretében árultak el az ifjú résztvevők hatalmas tájékozottságot. A felkészítő tanárok a sportolók képeinek felismerésére is nagy hangsúlyt helyeztek a felkészülésnél, hiszen az ilyen típusú feladatok is nagyon jól sikerültek.

A versenyt végig kiegyensúlyozott versenyzéssel, szinte hibátlan tudással a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium csapata nyerte meg. Ők az egész verseny során mindössze két pontot veszítettek. A 10. forduló után holtverseny alakult ki a váci Boronkay Műszaki Szakközépiskola és Gimnázium, s a házigazda dombóvári Illyés Gyula Gimnázium csapatai között. Hosszú „szétlövés” után a páros versengés a váciak javára dőlt el, ők szerezték meg így az ezüstérmet, a dombóváriak jutalma lett a bronzérem.

A versenyzők értékes könyvjutalmakat vehettek át, amelyeket a Magyar Olimpiai Akadémia, Dombóvár Város Önkormányzata, a Magyar Diáksport Szövetség Tolna Megyei Szervezete és a rendezők ajánlottak fel. A versenyt támogatta: Paksi Atomerőmű Zrt., Viessmann Dombóvár, Róna Kft., Mc-Therm Kft., Rutin Kft., Ermibau Kft., Karászikvíz. A győztes csapat jutalmaként a zsűri képviseletében dr. Jakabházyné Mező Mária egyhetes nyári olimpiai tábort is felajánlott.

A vendéglátó Dombovár csapata Jakabházyné Mező Mária és Kovács Antal társaságában

A verseny végén a diákok és felkészítőik jó hangulatban fényképezkedtek együtt a zsűri tagjaival, majd a győztesek jelképesen egymás mellé álltak a győzelmi dobogóra, s tiszteletükre felcsendült a magyar himnusz. Az országos döntőt Dr. Kovács Antal, a cselgáncs olimpiai bajnoka, a zsűri elnöke zárta le meleg hangvételű, közvetlen értékelésével.