MK: A Szolnok már az elődöntőben

2013. 09. 15.

A férfi vízilabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a ZF-Eger 11–10-re nyert az A-Híd Szeged ellen, azaz egygólos előnyt szerzett a vasárnapi visszavágóra.

A rendkívül kiegyenlített találkozón az első negyedben nyolc találat született – azonos elosztásban, majd egy negyedet az Eger, egyet a Szeged nyert meg egy góllal. Végül Gerendás György együttese bizonyult jobbnak egy góllal. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a négy gólt szerző Biros Péter volt.
A bajnoki ezüstérmes Szolnok 15–6-ra nyert Debrecen ellen, így gyakorlatilag formalitássá tette a visszavágót.
Vasárnap dől el a Honvéd–Kaposvár párharc a szombati 9–9-es első találkozót követően.

A Ferencváros csapata 9-9-es döntetlent ért el hazai pályán a Vasas ellen.
A találkozón a Fradi szerezte meg a vezetést, de aztán egy kisebb rövidzárlatot követően majdnem egészen a második negyedik nem lőtt a zöld-fehér gárda gólt.
A mérkőzésen ugyan 1-5 és 2-7 is volt az állás, de a harmadik negyedben magukra találtak a hazai játékosok, és zsinórban négy gólt lőve feljöttek 9-9-re – 30 másodperccel a vége előtt Bóbis lőtte a hazaiak kilencedik gólját.
Ezt követően a Vasas még emberelőnyt kapott, de Gárdonyi nagy bravúrral négy lövést is hárított. A visszavágóra vasárnap (szeptember 15.), 19 órakor kerül sor a Komjádi Uszodában.
A belépés ingyenes.

Gárdonyi András:
- Ma ismét megmutattuk, hogy csapatként, hatalmas elszántsággal mire vagyunk képesek! A sírból hoztuk vissza a mérkőzést. A félidő utáni játékot kell átmenteni a holnapi mérkőzésre, és akkor nagy dolgok születhetnek."

Eredmények, és mestermérleg:

MK NEGYEDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

RACIONET-HONVÉD–KAPOSVÁRI VK 9–9 (3–3, 1–1, 3–3, 2–2), Kőér utca, 150 néző. V: Vogel, Marosvári
HONVÉD: Gergely I. – KODZSI 3, Fülöp, KOVÁCS P. 3, Szőke, Steinmetz B., Kiss G. 1. Csere: Boros, Mátyás, Tóth B. 1, Illés 1
KAPOSVÁR: SZÉCSI Z. – Benics, JUHÁSZ-SZELEI 5, Berta 1, Dőry 1, Gros, Kovács O. Csere: Kincses, Surányi 1, Szilvasán, Dobos, Kutasi 1, Prikidánovics
Gól – emberelőnyből: 13/3, ill. 11/3 Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0 Gól – ötméteresből: 3/1, ill. 1/0
Kipontozódott: Szőke (16. p.), Dőry (17. p.), Berta (29. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Surányi (19. p.)
Vad Lajos: – Fortuna még mindig fogja a kezünket.
Fekete Szilveszter: – Izgalmas meccs volt, örülök, hogy a nagynevű Honvéddal minimum egálban voltunk. E meccs után azt gondolom, legalább annyi reményünk van a továbbjutásra, mint a Honvédnak.

SZÉCHENYI BANK-FTC–TEVA-VASAS 9–9 (1–1, 1–6, 3–2, 4–0), Népliget, 250 néző, V: Bucskai, Csanádi
FTC: GÁRDONYI – Szabó B., Roach 1, Swift, MARTIN 2, Paján 1, BÓBIS 3. Csere: Etédi, KOLOZSI 2, Major, Francsics
VASAS: Barabás – CSAPÓ 3, Drasko Brguljan, Takács B. 1, Steinmetz Á. 1, Fazekas T. 1, ANGYAL 2. Csere: Manhercz Á., Német T., Sedlmayer 1, Hőna
Gól – emberelőnyből: 12/5, ill. 13/2 Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 2/1
Kipontozódott: Etédi, Swift, Paján, Sedlmayer
Varga I Zsolt: – Nehéz volt, az elején kicsit feszültebbek voltunk a kelleténél. Igazából elment meccset hoztunk vissza, aminek nagyon örülök, és tetszett, ahogy a fiúk ekkor játszottak.
Földi László: – Azért jöttünk, hogy a továbbjutási esélyünk meglegyen, meg is van, de a meccs nem sikerült jól. Minden a Komjádiban dől el.

DEBRECEN–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 6–15 (1–2, 1–6, 0–3, 4–4), Debrecen, 800 néző. [Nonbreaking Space] V: Molnár P., Székely B.
DEBRECEN: B. Mitrovics – Weszelovszky 1, MARNITZ G. 3, Süveges, Chilkó, Jokics, Halek 1. Csere: Palotás, Kállay, Busila, Misics 1
SZOLNOK: DECKER A. – Gocics 1, Vámos, Hosnyánszky 1, ALEKSZICS 2, KIS G. 2, SZ. MITROVICS 4, Csere: Lévai (kapus),Tóth P. 1, Vörös 1, Hangay Z., Jansik D. 1, Pásztor M. 1, Török B. 1
Gól – emberelőnyből: 6/0, ill. 7/5 Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Jokics (21.)
Varga Tamás: – Nagyon szégyellem magam, remélem, játékosaim is! A védekezés még úgy-ahogy működött, de ilyen támadójátékkal és emberelőny-kihasználással a Szolnoknál jóval gyengébb csapatokat sem fogunk tudni megverni.
Kovács István: – Nem gondoltam volna, hogy ekkora különbséggel sikerül nyernünk. Az eredmény kicsit csalóka, ennél azért jobb csapat a Debrecen, de örülök neki, hogy ennyire jól és motiváltan játszott együttesem!

ZF-EGER–A-HÍD-SZEGED 11–10 (4–4, 1–2, 3–2, 3–2), Eger, 1200 néző. Vezette: Németh András, Dodog
EGER: Bisztritsányi – Kovács Gábor, BIROS 4, Gór-Nagy, Bedő 1, Graham 1, Sántavy. Csere: Hárai, Bundschuh 1, Bátori 2, SALAMON 2, Varga II Zs., Lőrincz
SZEGED: Nagy V. – SZIVÓS 3, TÓTH M. 3, Kunac, Seman, Kiss Cs. 1, Juhász Zs. 1. Csere: Sánta 1, Decker Á., Hegedüs G. 1, Molnár T., Jansik Sz.
Gól – emberelőnyből: 14/4, ill. 16/4 Gól – kettős emberelőnyből: 2/1, ill. – Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Decker Á. (21. p.), Sántavy (26. p.), Sánta (28. p.), Bundschuh (28. p.)

(Forrás: NSO, fradi.hu)