Nagy Konrád hosszú menetelése a pjongcsangi olimpia felé

2017. 01. 09.

A hétvégén a hollandiai Heerenveenben rendezték a négytávú és a sprint összetett Európa-bajnokságot. A szocsi olimpián 1500 m-en indult Nagy Konrád a 19. helyen végzett a hosszabb távon összetettben.

Konrád mindkét Eb-re kvalifikálta magát, de végül a négytávú összetettet választotta. „Ha 1000 méteren jó eredményt is tudtam volna elérni, az 500-on a sprinterekhez képest nagyon sok hátranyom lett volna. Nagy összetettben, pedig ha egy magamhoz képest egész jó 5000-et futok, az 500-on és az 1500-on pedig tudom hozni a korábbi eredményeimet, akkor az összetett állásban is jó helyen végzek az Európa-bajnokságon” – indokolta választását a magyar olimpikon.

Szombaton az 500 és 5000 m távon állt rajthoz a 22 induló között. A rövidebb távon 37.04 másodperces idővel a mezőny közepén a 11. helyen végzett. 5000 m-en viszont nem sikerült a szereplése (7:04.02). A mezőnyből csak a kizárt osztrák Heideggert előzte meg, így a vasárnapi 1500m előtt a 21. helyen várta a folytatást.

1500m-en ismét sikerült javítania, hiszen 1:49.54-es idővel a 12. helyet szerezte meg, így sikerült előrébb lépnie és a 19. helyen végzett. Egy éve 16. volt, mostani helyezését nagyban befolyásolta az 5000m-en kissé gyengébb teljesítménye.

Nagy Konrád célja, hogy a 2018-as pjongcsangi olimpián 1000 és 1500 m-en megszerezze az indulás jogát. Az olimpiai kvalifikáció 2017. július 1-én kezdődik és 2018. január 14-én fejeződik be. A nemzetközi szövetség (ISU) még nem hozta nyilvánosságra a kvalifikációs időket, de az már biztos, hogy 1000 és 1500 m-en 36-36 sportoló indulhat, nemzetenként maximum 3.

Konrád a nyári felkészülést a magyar rövidpályás válogatottal kezdte el háromhetes magaslati táborban Calgaryban. Darázs István ágazati sportigazgató megállapodott a kanadai szövetséggel, így Kanadában folytathatta nagypályán a felkészülést. Augusztus 1-jétől hivatalosan is a kanadai válogatottal edzhet. Az első sikerek hamar jöttek, hiszen ősszel a Time Trial versenyeken 500 métertől 3000-ig minden távon új országos csúcsot ért el.

„Sajnos, a világkupákon ezt a formát már nem tudtam hozni. Az első két állomás (Harbin, Nagano) még nem is volt olyan rossz. Utána viszont nem volt sok pihenőm. Japánból egyből Kazahsztánba utaztunk. Egy hétvégi töltődés sem maradt a 2. és 3. világkupa között. Utána Heerenveen következett, onnan mentem vissza Calgaryba. Így összesen 6 hetet voltunk úton, aminek a végére nagyon elfáradtam, és ez az eredményeken is meglátszott. Calgaryból december 29-én utaztam haza. Pár nap pihenő következett otthon és már indultunk is az Európa-bajnokságra.”

Nagy Konrád a január 27-29. közötti berlini világkupán folytatja a felkészülését, és utána továbbra is Kanadában edz a jövő évi megmérettetésekre.