Nagy lépést tett a BL-csoportgyőzelem felé a Győr, a Fehérvár EHF elődöntős

2014. 03. 09.

A címvédő és már biztos négyes döntős Győr 26-26-os döntetlent játszott a Buducsnoszt Podgorica otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében, így nagy lépést tett a csoportgyőzelem felé.

A két együttes február elsejei, győri összecsapásán 23-23-as döntetlen született, a magyar bajnoknak ebben az idényben a mostani volt a második pontvesztése a nemzetközi porondon. A Győr a zárókörben a norvég Larvikot fogadja.

Jól kezdett a magyar csapat, de 4-1 után felzárkóztak, majd fordítottak a hazaiak, akik enyhe fölénybe kerültek, s a szünetre kétgólos előnyt gyűjtöttek.

A fordulás után lerohanta riválisát a házigazda, s pillanatok alatt négy góllal elhúzott. A Győr ekkor ébredt, faragott hátrányából, majd egy kettős emberelőnyös helyzetet nem tudott kihasználni, sőt, gólt kapott, de ez sem törte meg. Tartotta a lépést ellenfelével, s hat perccel a vége előtt egyenlített, majd újabb egy perc elteltével át is vette a vezetést.
A hajrá izgalmasan alakult, de végül csak a hazaiak tudtak újabb gólt elérni, így döntetlen lett a vége.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, I. CSOPORT, 5. FORDULÓ
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Győri Audi ETO KC 26–26 (14–12), Podgorica, 2000 néző. V: Poulsen, Mortensen (dánok)
Buducsnoszt: WOLTERING – Petrovics 3 (1), Dalby 3, Lazovics, CVIJICS 5, M. Knezevics 1, Mehmedovics 3. Cs: Zderic, M. Vukcsevics (kapusok), NEAGU 7 (3), BYZDRA 4, Jezic, Pavicsevics.
Győr: LUNDE – Bognár-Bódi 1, K. Bulatovics 4, GÖRBICZ 8 (5), H. Löke 2, E. AMORIM 7, Kovacsics 1. Cs: Tervel, Hornyák D., Korsós, Orbán Adrienn 2, Hornyák Á. 1, Soós
Kiállítások: 10, ill. 6 perc Hétméteresek: 5/4, ill. 5/5
Ambros Martín: – Nem vagyok teljesen elégedett, mert győzni szerettünk volna, és végül csak egy pontot szereztünk, ráadásul csak az első félidő elején játszottunk igazán jól, valamint akkor, amikor négygólos hátrányba kerültünk, és elmenni látszott a meccs. De akkor hatalmasat küzdöttek a lányok, és a győzelem megszerzésére is volt esélyünk, még ha nem is tudtunk élni vele. Tovább kell dolgoznunk, mert még egyáltalán nem vagyunk százszázalékos állapotban – májusra oda szeretnénk kerülni.

Larvik (norvég)-Krim Ljubljana (szlovén) 28-22 (14-12)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Győr 8 pont, 2. (és már továbbjutott) Podgorica 7, 3. Larvik 3, 4. Ljubljana 2

Az első két helyezett léphet pályára a májusi, budapesti négyes döntőben, a csoport győztese a másik kvartett második helyezettjével játszik majd az elődöntőben.

A másik csoportban nem tudott győzni a sereghajtó Sävehof otthonában a Midtjylland (29–29), így nehéz helyzetbe került a továbbjutás szempontjából. A dán együttes az utolsó fordulóban az éllovas Thüringert fogadja, a második Vardar Szkopje pedig a Sävehofot.

KÖZÉPDÖNTŐ, II. CSOPORT
Sävehof (svéd)–Midtjylland (dán) 29–29 (14–17)
A CSOPORT ÁLLÁSA 1. Thüringer HC (német) 7, 2. Vardar Szkopje (macedón) 6, 3. Midtjylland (dán) 5, 4. Sävehof (svéd) 2

Női EHF-kupa: négy között a Fehérvár!

Négy közé jutott a női kézilabda EHF-kupában a Fehérvár KC, mely a negyeddöntő visszavágóján hazai pályán legyőzte (24–21) az U Jolidon Clujt, így kettős győzelemmel került az elődöntőbe. A magyar csapat a dán Esbjerggel találkozik a fináléba kerülésért.

Az első mérkőzésen idegenben kiharcolt hétgólos előnyét meg tudta tartani hazai pályán is a Fehérvár KC az U Jolidon Cluj ellen, a magyarországi találkozó elején a házigazda állandósítani tudott egy többgólos különbséget, az első félidő végére egészen pontosan öt volt a két csapat között, a fehérváriak továbbjutása egy percig sem forgott veszélyben. (17–12)

A fordulás után közelebb zárkózott a kolozsvári együttes, a hajrában többször is csak egy-két gólt volt a különbség, ám az egyenlítésig nem tudott eljutni a Jolidon Cluj. Így maradt ez a mérkőzés végéig is, sőt, a Fehérvár az utolsó percben szerzett góllal beállította a végeredményt. (24–21)
A kettős győzelemmel továbbjutó Fehérvár az elődöntőben a Dinamo Volgográd ellen hatgólos hátrányról fordító Esbjerggel találkozik.

NŐI KÉZILABDA, EHF-KUPA

NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
FEHÉRVÁR KC–UNIVERSITATEA JOLIDON CLUJ (román) 24–21 (17–12), Székesfehérvár, 800 néző, V: Ilieva, Karbeszka (macedónok)
FEHÉRVÁR: KISS É. – Azari, HORVÁTH B. 5, Hajduch 1, EMBEROVICS 2, Tilinger 2 (1), Vaszari 3. Cs: Trimmel (kapus), MAYER 4, Siti E. 4, Herr A. 3, Kazai
U JOLIDON CLUJ: Enache – Florea 1, POPA 10 (4), Ani Senocico 2, CHINTOAN 1, Vintila 2, Mihai. Cs: Mazarean (kapus), Laslo, Ivan 1, Cirjan 1, Paraschiv 2, Tetean 1
Kiállítások: 6, ill. 8 perc Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Továbbjutott: a Fehérvár KC, kettős győzelemmel
Pal Oldrup Jensen: – Addig játszottunk jól, ameddig összeszedetten, koncentráltan hajtottunk. Hogy utána mi történt, nem tudom – ha tudnám, változtattam volna rajta. A visszaesésünk nagy valószínűséggel a fáradtság, a megelégedettség számlájára írható, egyértelműen úgy érezték a lányok, hogy ellenőrzésük alatt tartják a meccset. Abban javulnunk kell, hogy ezt a hibát ne kövessük el.
Horatiu Pasca: – Sokkal jobban játszottunk, mint az első mérkőzésen, de nem tudtuk a helyzeteinket gólra váltani. Hiába volt jó a szünet után a védekezésünk, döntő pillanatokban hibáztunk, ezért nem sikerült egyenlítenünk sem. A Fehérvár jobb csapat nálunk, megérdemelten nyert és jutott tovább.

Esbjerg (dán)–Dinamo Volgográd (orosz) 36–27 (20–13)
Továbbjutott: az Esbjerg, 66–63-as összesítéssel

AZ ELŐDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Esbjerg (dán)–Fehérvár KC
Asztrahanocska (orosz)–Lada (orosz)
Az első mérkőzéseket április ötödikén vagy hatodikán rendezik, a visszavágókat egy héttel később.

Női NB I: a Siófok könnyedén nyert Egerben

A Siófok 45 gólt szerezve fölényes győzelmet aratott Egerben a női kézilabda NB I egyetlen vasárnapi mérkőzésén.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 22. FORDULÓ
ESZTERHÁZY KFSC-GLOBAL SAFE–SIÓFOK KC GALERIUS FÜRDŐ 30–45 (16–18), Eger, Eszterházy-csarnok, 150 néző. V: Hargitai G., Markó G.
EGER: Ferenczi, HÁRS 5, SÁRI 7 (1), Gyimesi 4, Bárány 1, Molnár N., PETROVICS 9 (2). Csere: Fekete (kapus), Németh L. 1, Héjjas 3, Todorovics, Benedek, Balázs.
SIÓFOK: Pastrovics, Lukács 2, Németh Cs. 1, LÉRÁNT V. 6, SZAMORÁNSKY A. 5, ORBÁN A. 7 (1), ERDŐSI 8. Csere: Futaki (kapus), Deáki 1, Szalai 3, Varga N. 4, Szabadfi 3, Palics 2 (1), Dajka, Termány 3 (3)
Kiállítások: 12, ill. 6 perc Hétméteresek: 4/3, ill. 5/5
Herczeg Béla: – Nagyon nehéz negyvenöt gólt értékelni, ez már-már értékelhetetlen, sokkhatásként ért, hogy csak ennyit tudunk hozzátenni a védőmunkához.
Golovin Vlagyimir: – A második félidőre feljavult a védekezésünk, ennek köszönhetjük a győzelmet.

A tabella: 1. Győri Audi ETO KC 22 21 - 1 730-465 42 pont, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 21 19 - 2 703-509 38, 3. Dunaújvárosi KA 22 16 1 5 622-551 33, 4. Érd 22 14 1 7 615-542 29, 5. Fehérvár KC 21 10 1 10 551-536 21, 6. Siófok-Galérius Fürdő 22 10 1 11 593-622 21, 7. EUBility Group-Békéscsaba 22 9 1 12 555-561 19, 8. Ipress Center-Vác 21 8 3 10 519-536 19, 9. DVSC-TVP 22 9 1 12 582-623 19, 10. Veszprém Barabás-Duna Takarék 22 7 1 14 543-586 15, 11. MTK Budapest 22 2 - 20 471-700 4, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 21 - - 21 477-730 0

(Forrás: NSO, MTI)