Női Euroliga: Mindhárom magyar csapat búcsúzott

2013. 12. 02.

Az UVSE és a Szentes után a ZF-Eger sem élte túl a selejtezőkört: a magyar bajnoknak nem adott esélyt az Olympiakosz Pireusz.

A folytatásban már csak légiósainkért izgulhatunk, négyük (Bujka - a képen - , Keszthelyi, Stieber, Szücs) csapata várja a negyeddöntőket.

Sajnos, nem sikerült – és még csak azt sem mondhatjuk, hogy kiélezett végjátékban maradt alul a ZF-Eger: az Olympiakosz gyakorlatilag végig dominált, a második negyed elején volt még partiban a két gárda, utána elléptek a görögök, és már nem is néztek vissza.
A második rész közepén dőlt el a meccs. Somhegyi Noémi szép centergóljával még visszajött 4-3-ra az Eger a negyed első támadásából, ám a következő két és fél percben szerzett három vendégtalálat kiölte az izgalmakat a találkozóból (7-3). A harmadik rész közepén még Vályi Fanni akciógóljával csillant némi remény (7-5) – ezután egy háromperces, igen ádáz küzdelem következett, és érezhető volt, a következő gól sok mindent meghatároz. Ezt végül is az Olympiakosz szerezte, ausztrál légiósuk, Knox használt ki egy kettős fórt – ez zárta le a nyitott kérdéseket.
A zárórészben újabb három görög gól született, azaz fájdalmasan nagyra nyílt az olló (Bujka Barbara egyébként kétszer talált be), sajnos, sem hátul, sem elöl nem állhatta a versenyt a hevesi alakulat (a tornára Amerikából hazatért válogatott, Antal Dóra mindent megpróbált, de 8/0-ás lövési index-szel zárt...). Be kell látni: a tavaly óta több kulcsjátékosát elvesztő bajnokcsapatnak nem sok esélye lenne az európai porondon. Vigasznak annyi: Merész Andrásnak még több ideje lesz válogatott összetartásokat tartani az itthoni játékosoknak.

Ami a többieket illeti, a másik meccsen a Firenze két negyeden át tartotta az első két mérkőzésen mutatott parádés formáját (4-0), aztán az Izmailovo 9-1-gyel fordított a második félidőben – ám az olaszok így is elsőként végeztek.

Az A csoportból a két magyar légióst foglalkoztató gárda jutott tovább: a címvédő, Szücs Gabival felálló Sabadell az UVSE 21-7-es legyőzésével biztosította be elsőségét, második helyen a Mediterranea Imperia végzett, melynek színeiben Stieber Mercedesz két gólt szerzett a Lille elleni zárómeccsen.

A B csoportból a két orosz gárda, a Kirisi és az Ugra jutott tovább, Kisteleki Dóráék (Rapallo) szombat este bukták el a kvalifikációt, amikor 14-13-ra kaptak ki az Ugrától – ezen a meccsen Dóri szédületesen játszott, 5 gólt szerzett, ám ez is kevés volt...

A C csoportban is érvényesült a papírforma: az Orizzonte lett az első – a szentesiek ellen őrizték meg százszázalékos mérlegüket, Keszthelyi Rita háromszor talált be –, a Vuliagmeni pedig óriási csatában felülkerekedett a Leidenen (voltaképpen görög–holland válogatott meccs zajlott), így a legjobb nyolc között három olasz, két-két görög és orosz gárda került be, valamint a címvédő Sabadell; nekünk annyi marad, hogy a magyar légiósokat foglalkoztató együtteseknek szurkoljunk.

Női Euroliga, selejtező:

A csoport (Imperia)
CN Sabadell (spanyol)–UVSE 21-7
Mediterranea Imperia (olasz)–Lille (francia) 12-7
A végeredmény: 1. Sabadell 12, 2. Mediterranea 9, 3. Uralocska 6, 4. Lille 3, 5. UVSE 0

B csoport (Het Ravijn)
Kinyef Kirisi (orosz)– London Otter (brit) 26-3
Het Ravijn (holland)–Rapallo (olasz) 17-10
A végeredmény: 1. Kirisi 12, 2. Ugra 9, 3. Het Ravijn 6, 4. Rapallo 3, 5. London 0

C csoport (Manchester)
ZVL Leiden (holland)–Vuliagmeni (görög) 7-9
Orizzonte Catania (olasz)–Hungerit-Szentes 18-10
Manchester (brit)– Liverpool (brit) 12-7
A végeredmény: 1. Orizzonte 15, 2. Vuliagmeni 12, 3. Leiden 9, 4. Szentes 6, 5. Manchester 3, 6. Liverpool 0

D csoport (Eger)
Izmailovo (orosz)–NGM Firenze (olasz) 9-5
Olympiakosz Pireusz (görög)–ZF-Eger 12–6 (4–2, 3–2, 1–1, 4–1), Eger, Bitskey uszoda, 250 néző. V: Stampalija (horvát), Dumas (holland
OLYMPIAKOSZ: Diamantopolu – Tetzalidu 1, E. PLEVRITU 2, Manoliudaki 1, A. AVRAMIDU 2, Bujka 2, KNOX 3. Cs: Kalogeraku, M. Plevritu 1, V. Plevritu
ZF-EGER: Gangl – Zajácz 1, Pengő, Antal, Clayton 1, Somhegyi 1, Czigány 2. Cs.: Pócsi, Vályi F. 1, Veréb, Jenes
Gól – Emberelőnyből: 9/5. ill. 9/1 Kettős emberelőnyből: 1/0. ill. -
Kipontozódott: Somhegyi a 28. percben
A végeredmény: 1. Firenze 6, 2. Olympiakosz 6, 2. Eger 3, 4. Izmailovo 3