Női KEK: a Viborg nyolc góllal verte az FTC-t

2014. 03. 04.

Nehéz helyzetbe került a Ferencváros női kézilabdacsapata a KEK negyeddöntőjében, ugyanis az első mérkőzésen 40–32-re kikapott a Viborg otthonában.

Ha Fradi és KEK, akkor Viborg: az elmúlt évek alapján nem volt meglepő, hogy a két csapat ismét összeakadt egymással. A 2010–2011-es évadban a nyolcaddöntőben, 2012-ben pedig a döntőben találkoztak a felek. A legjobb tizenhat között akkor 66–66-os összesítés után a Fradi jutott tovább, a két évvel ezelőtti fináléban pedig 62–60-ra nyertek összesítésben Elek Gábor tanítványai.

Az erőviszonyok alapján előre hozott döntőnek is lehetett nevezni a párharcot, még úgy is, hogy a dánok háza tájáról pénzügyi gondokról érkeztek hírek, és több sérülés is nehezítette a Viborg dolgát (Maria Fisker, Amanda Kurtovic, Marit Malm Frafjord és Muna Sebbah is hiányzott). A Fradiban Mészáros Reának és Zácsik Szandrának akadtak problémái, de mindketten ott voltak a benevezettek között.

Az FTC-nél Szikora Melinda kezdett a kapuban, míg balátlövőben Laura Steinbach kapott lehetőséget. A magyar csapat 3–1-re tudott vezetni a meccs elején, de a helyzeteit jól kihasználó Viborg fordított, és egy-kétgólos előnyre tett szert. Steinbach helyett Nerea Pena állt be az első negyedóra végén, Tomori Zsuzsanna pedig átment a bal oldalra. Christian Dalmose 9–9-nél időt kért, amely során Elek Gábor több kilépést és faultot kért védekezésben.

A kiegyenlített meccsen több helyzetet is kihagyott a Fradi, a Viborg egy négy és fél perces gólcsendjüket kihasználva hárommal (15–12) meglépett. Louise Burgaard és Isabelle Gulldén is nagyon élt, az FTC-ben Szucsánszki vállalt sokat a góltermésből.

Hiába jött fel mínusz egyre a népligeti együttes, a félidő hajráját elrontotta. Míg a hazaiaknál a reaktivált Henriette Mikkelsen egy pimasz góllal nyitott, addig Zácsik nem tudott hozzátenni a csapat játékához. Linnea Torstensson emberhátrányból is betalált, a Viborg 18–14-re vezetett a szünetben.

A második félidő elején folytatódott a Fradi negatív sorozata, a Viborg átrohant a magyar csapaton, amelynek a kapuscsere sem jött be. Kezdett felsejleni a Midtjylland elleni idegenbeli meccs, 25–17-re elment a Viborg. A Fradit Steinbach góljai tartották úgy-ahogy meccsben. Elek Gábor újabb időkérése után próbált zárkózni a vendégcsapat, de ez csak időszakosan sikeredett.

A meccs utolsó részében az volt a kérdés, hogy sikerül-e látótávolságon belül maradni, a dánok azonban nem lassítottak, szinte minden bejött nekik, közte tíznél Dalmose fekvőtámaszokat kezdett nyomni a kispadnál. Ha valami pozitívat szeretnénk találni meccsben, legalább sikerült tízen belül maradni, a Viborg 40–32-es győzelme azonban nem sok reményt kínál a folytatásra.

A visszavágót március 8-án, 20.15-kor rendezik a Népligetben, a Fradinak a látottak alapján csodára lenne szüksége a továbbjutáshoz. A párharc győztese a Rosztov-Donnal vagy a Buxtehudével találkozik a legjobb négy között, az első meccsen az oroszok 37–24-re nyertek.

NŐI KÉZILABDA KEK
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
VIBORG HK (dán)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 40–32 (18–14), Viborg, 1700 néző. Vezette: Brunner, Salah (svájci)
VIBORG: Masson – Lyksborg 5, BURGAARD 8, Torstensson 2, DAMNJANOVICS 5, GULLDÉN 11 (3), Suvdal 4. Csere: Darleux (kapus), Pedersen, MIKKELSEN 5, Hald
FTC: Szikora – Kovacsicz 5, Tomori 3, SZUCSÁNSZKI 8, Szamoránsky P. 5, Steinbach 4, Vérten 1. Csere: Abramovics (kapus), Pena 4 (2), Cifra, Such 1, Zácsik, Mészáros R. 1
Kiállítások: 12, ill. 14 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2