Női NB I - Az FTC 4 év 7 hónap után győzte le a Győrt

2013. 09. 01.

A Ferencváros női kézilabda-csapata az NB I 1. fordulójában a BL- és bajnoki címvédő Győrt fogadta az Elek Gyula Arénában.

A hazaiaknál Nerea Pena, a címvédő, Magyar Kupa- és Bajnokok Ligája-győztes vendégeknél Görbicz Anita nem vállalta a játékot.
A Fradi fehérben, a vendégek sötétzöldben léptek pályára, az első támadást a hazai gárda vezette: Zácsik bombájával 1-0-ra vezettek is.
Egy kivédekezett támadás, és Kovacsicz találata után már 2-0.
A vendégek percei következtek, két gyors góllal a 6. perc végén egyenlítettek (2-2).
Bár Bulatovic találatával a győriek átvették a vezetést, Zácsik és Szucsánszki révén ismét itt a Fradinál az előny (4-3).
A hazaiak védekezése eddig remekelt, és Abramovich is elkapta a fonalat.
A 13. percben továbbra is FTC vezetés (4-3). Pena egy hetest kihagyott, Vérten azonban szélről tovább növelte a hazaiak előnyé (5-3).
A 20. percben Abramovich bravúrja után támadhattak a fővárosi zöld-fehérek, és Kovacsicz révén emberelőnyt, valamint hetest harcoltak ki: a büntetőt Tomori szemtelen és klasszis módon ejtette a kapuba.
Tomori hatalmas góljával a 22. percben már 7-3. Abramovich közben két hatalmas védéssel őrzi az előnyt. Tomori is beindult: egy újabb hetesgóllal 8-3.
Hosszú idő után szerez két gólt a Győr, a hazaiaknál Steinbach és Szamoránsky talált be (10-5.)
Ezekben a percekben Steinbach remekel: újabb átlövésgól, így a félidő végén 11-5.
A félidő zárásaként Szamoránsky, az ellenféltől Korsós volt eredményes, így 12-7-es ferencvárosi vezetéssel fordulhattak a csapatok a második félidőre.

Szünet után folytatódott az Abramovich-show: Bulatovic hetesét fogta meg a kapus a második félidő első percében.
Bulatovic javít és átlövésből betalál, Tomori azonban Herrnek is gólt lő hetesből, így 13-8.
Szucsánszki után érthetetlenül Zácsikot is kiállították, így rövid időre kettős emberhátrányba került az FTC.
Egy egyértelmű hetest sem kapott meg a hazai csapat, a másik oldalon Bulatovic talált be, így háromgólra feljött a Győr (13-10).
Zácsik bombájával hosszú idő után újra gólt löttek a hazaiak (14-11). Sőt, Tomori léc alá vágott hetesével ismét négy van közte (15-11).
Két átlövésgóllal zárkózott az ETO (15-13). Sőt, egy gólra is feljöhetett volna, de Abramovich hetest védett.
Tomori és Zácsik hatamlas gólt dobott, így 17-13-ra alakult az állás hét perccel a vége előtt. Sőt, Cifra is betalál, így öttel ment már a Fradi.
Bulatovic szépített, de Tomorit nem lehetett megállítani, újabb góljával 19-14.
Három gyors góllal kapaszkodott az ETO (19-17). A végén Szucsánszki egy nagyszerű góllal beállította a 20-17-es végeredményt, így a Fradi 2009 óta először legyőzte a Győrt.
Az FTC két hét múlva hazai pályán a BL-selejtezőben érdekelt.

Női NB I, 1. forduló:
FTC RAIL CARGO HUNGARIA-GYŐRI AUDI ETO 20-17 (12-7), Budapest, Elek Gyula Aréna, játékvezetők: Andorka, Hucker.
FTC: Abramovics, Szikora (kapusok), Cifra 1, Kocsis, Kovacsicz 1, Mészáros, Pena, Sirián, Steinbach 2, Such, Szamoránsky P. 2, Szarka, Szucsánszki 2, Tomori 7 (3), Vérten 1, Zácsik 4
GYŐR: Lunde, Herr (kapusok), Amorim 1, Bognár-Bódi 1, Bulatovics 5, Hornyák Á., Hornyák D. 2, Kovacsics 3 (1), Korsós 1, Löke 4, Orbán, Rédei-Soós, Sirián, Szepesi, Tervel

(Forrás: fradi.hu)