Női NB I: nyolc góllal nyert az FTC Érden

2013. 09. 29.

Elmaradt a várt parázs mérkőzés a női kézilabda NB I-ben, a BL-selejtezőt is megnyerő FTC-Rail Cargo Hungaria magabiztosan, 33–25-re győzött Érden, így már nincs százszázalékos csapat a mezőnyben.

Presztízsharcra volt kilátás a két csapat vasárnap kora délutáni bajnokiján, hiszen az érdiek nyilván szerettek volna visszavágni a két héttel korábbi BL-vereségért, és megmutatni, hogy hazai pályán bármire képesek, ráadásul rengetegen ki is látogattak az 1800 férőhelyes új érdi csarnokba, meg mégiscsak övék volt az egyetlen veretlen csapat az NB I-ben. Az FTC pedig első rangadóját játszotta azóta, hogy megégette magát Dunaújvárosban másfél hete.

Sok hibával és idegesen kezdett a Bognár Barbarát és Triscsuk Krisztinát nélkülöző Érd, míg a tudatosabban játszó Fradi Szucsánszki Zita és Tomori Zsuzsanna találataival hamar többgólos előnybe került. Szabó Edinának már tíz perc után időt kellett kérnie, de nem változott a játék képe. Míg az FTC-ben Alena Abramovics több hárítást is bemutatott, addig érdi oldalon nem igazán találkoztak a labdával a kapusok. A gyors támadások végén sokszor könnyű gólokat szerzett Elek Gábor együttese, amelynek Laura Steinbach beállása is újabb lendületet adott. Az Érdet Kovács Anna és Schatzl Nadine góljai tartották meccsben, na meg a játékrész hajrájában beállt harmadik hazai kapus, Gridnyeva védései, így „csak” öttel ment a Fradi (14–19) a szünetben.

Gridnyeva ugyan a második félidőben is több védést bemutatott, de a Fradi leindítások után biztos előnyre tett szert. Hiába használta ki már viszonylag hamar harmadik időkérését Szabó Edina, a hajrához érve már csaknem tízzel vezetett a fővárosi együttes. Később a „tíz közte” is meglett, és bár Kovács Annáék tudtak valamelyest kozmetikázni az eredményen, magabiztosan nyert nyolc góllal (33–25) az FTC.

NŐI KÉZILABDA NB I

ÉRD–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–33 (14–19), Érd, 1200 néző. V: Dobrovits, Tájok
ÉRD: Oguntoye – Koren 2, KOVÁCS ANNA 8, Wolf 3 (3), Vukcsevics 2, Klivinyi 1, Schatzl 3. Csere: Janurik, GRIDNYEVA (kapusok), Kisfaludy 1, SZEKERES 2, Balog B. 2 (1), Kovács G., Oláh 1 (1).
FTC: ABRAMOVICS – Kovacsicz 4, Zácsik 1, SZUCSÁNSZKI 5, Cifra, TOMORI 4, Vérten 1. Csere: Szikora (kapus), STEINBACH 6, Pena 4 (2), Szarka 3, Szamoránsky P. 3, Such 1, Szekerczés 1, Mészáros R
Kiállítások: 4, ill. 8 perc Hétméteresek: 7/5 ill. 2/2.

Szabó Edina, az Érd edzője: Ma egyértelműen jobb volt a Fradi, bár azt gondolom, az eredmény nem igazán tükrözi a két csapat közötti különbséget, hiszen rengeteg olyan helyzetünk volt, ahol vissza tudtunk volna jönni. A lányaink jól küzdöttek, de túl sok hibával játszottunk, és nagyon gyenge kapusteljesítmény volt az első félidőben, ez meghatározta a meccs alakulását. Triscsuk és Bognár hiánya nagyon látszódott, ők fontos játékosaink. Megyünk tovább, ez egy ilyen helyzet, de ettől még nem kellet volna a ma játszóknak ennyi hibát véteniük. Ettől többet vártam minden szempontból. Köszönjük a szurkolóknak, hogy ennyien eljöttek, remek volt a hangulat.

Elek Gábor, az FTC edzője: Arra készültünk, hogy kevés gólon próbáljuk tartani az Érdet, ez nagyon nem sikerült az első félidőben. Viszont sokat dolgoztunk a lerohanásainkon, az volt a döntő momentum, hogy ezek jól sikerültek, valamint hogy Klivinyit sok hibára tudtuk kényszeríteni. Amivel nem vagyok elégedett, az a cserék körül történt, akkor túlvállaltuk magunkat. A második félidő elején nehezen találtuk a játékunkat Gridnyeva ellen, ahogy ezen túllendültünk, sima volt a meccs. Úgy tűnik, sikerült túllépnünk a dunaújvárosi pofonon, ez fontos, mert nehéz feladatunk lesz egy hét múlva a BL-ben.

AZ ÁLLÁS: 1.Győri Audi ETO KC 12/ 7 mérkőzés, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 10/6, 3. DVSC-TVP 10/6, 4. Érd 8/5, 5. Dunaújvárosi Kohász KA 8/6, 6. Fehérvár KC 8/6, 7. Ipress Center Váci NKSE 8/6, 8. Siófok KC-Galerius Fürdő 4/6, 9. Veszprém Barabás Duna Takarék 2/5, 10. Budapest Bank Békéscsaba 2/6, 11. MTK-Budapest SE 0/6, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 0/7

(Forrás: NSO, fotók: handballerd.hu)