Ötödikként zárta a világkupát a Merész-csapat

2014. 08. 18.

A magyar női vízilabda-válogatott három góllal megverte vasárnap a házigazda oroszok csapatát, s ezzel megszerezte az ötödik helyet a Hanti-Manszijszkban zajló világkupán.

Merész András világ- és Európa-bajnoki bronzérmes együttese - a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint - hamar 2-0-ra elhúzott, az oroszok azonban előbb egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. A negyed vége előtt fordítottak a magyarok, majd egy újabb hazai góllal 4-4-re módosult az állás.

A második játékrész kilenc találatot hozott, javarészt a magyarok vezettek egy góllal, az oroszok azonban rendre válaszolni tudtak, de a félidőben 9-8-ra Bujka Barbaráéknál volt az előny.

A harmadik negyed egy orosz góllal indult, a folytatásban azonban háromszor is a magyar csapat volt eredményes, amely így az utolsó szakaszt háromgólos előny birtokában kezdhette meg. A befejező negyedben mindkét fél kétszer vette be a kaput, így magyar siker és ötödik hely lett a vége.

Merész András szövetségi kapitány:

"Az, hogy egy orosz válogatottat otthonában le tudtunk győzni, mindenképpen örvendetes, de összességében két csalódott csapat találkozott. Szerettük volna, ha az utolsó meccsünkön győzünk, de azt is, hogy az nem az 5. helyért ment volna. Mindkét csapat odatette magát, már amennyire a csalódottsága után és a fizikai állapotát tekintve ez lehetséges volt. A meccs elejei adok-kapokból szerencsére később mi jöttünk ki jobban, ebben segített az, hogy a védekezésünk, főleg emberhátrányban összeállt.

Ami az összképet illeti: természetesen csalódott vagyok az 5. hely miatt, egy magyar válogatott kapitányaként nem is tehetek mást. Sajnos, a tengerentúli csapatokkal kellett játszanunk, akik erre a tornára készültek. A Kína elleni meccset sajnálom, ott valahogy semmi nem ment, semmi nem jött össze, azt meg kellett volna nyerni. A felnőtt válogatott legközelebb valamikor októberben találkozik, de a nyár végén még vár ránk két utánpótlástorna, ahol szeretnénk jó eredményeket elérni."

Eredmény

női Világkupa

az 5. helyért:

Magyarország-Oroszország 14-11 (4-4, 5-4, 3-1, 2-2)
Gólszerzők: Keszthelyi 4, Tóth 3, Bujka, Kisteleki H. 2-2, Szücs, Antal, Menczinger 1-1, illetve Grineva, Ivanova, Karimova, Iarondaykina 2-2, Borisova, Kolmakova, Prokofjeva 1-1