Prima Primissima Díjat kapott Keleti Ágnes, a Nemzet Sportolója

2015. 12. 05.

Az ötszörös olimpiai bajnok tornász Keleti Ágnes, a Nemzet Sportolója, a magyar tornasport legeredményesebb versenyzője, a magyar sport kategóriában Prima Primissima Díjat vehetett át péntek este a Művészetek Palotájában rengezett díjátadó gálán. A díjjal kitüntették a MOB Médiadíjas Hajdú B. István sportújságírót is, aki 5 nyári és 2 téli olimpiáról is közvetített.

A díjat tíz kategóriában adták át. Az olimpiai bajnok Kásás Zoltán vízilabdázó és a teniszező Taróczy Balázs Príma Díjat kapott.

Keleti Ágnes, a Nemzet Sportolója címmel kitüntetett ötszörös olimpiai bajnok magyar tornász; a magyar tornasport legeredményesebb versenyzője, 46 alkalommal nyert magyar bajnokságot, hétszeres csapatbajnok. 18 évesen mutatkozott be a válogatottban. 1940-ben nyerte első magyar bajnoki érmét. Az 1952-es olimpián a talaj bajnoka volt, ezen kívül egy ezüst- és két bronzérmet nyert. 1954-ben felemás korláton világbajnokságot nyert, a '49-es budapesti főiskolás vébén négyszer szólították a dobogó tetejére. 1956-ban három szeren (talaj, gerenda, felemás korlát) és a kéziszercsapatban nyert olimpiát.

"40 évig tanítottam a Testnevelési Főiskolán, remélem, segítettem az emberek egészségén és vidámságán. Ha akarják, még ma is tanítok!" - fogalmazott a díjazott, akit több egykori élsportoló köszöntött a helyszínen, többek közt Makray Katalin, Polgár Judit, Stefanek Gertrúd és Wichmann Tamás.

Hajdú B. Istvánnak már gyermekkorában központi szerepe volt a sportnak. Hétévesen sportújságot olvasott és barátainak kommentálta a gombfocimérkőzéseket. 25 éve jelentkezett az első sportriporter stúdióba, amelynek elvégzése után szakmai pályafutása az MTV sportosztályán kezdődött. Több televíziós és rádiós csatornánál dolgozott az elmúlt negyedszázad során, tudósított többek között öt nyári és két téli olimpiáról, járt labdarúgó világ- és Európa-bajnokságon, közvetített 12 Bajnokok Ligája döntőt.

(MTI-MOB, fotó: MTI/Szigetváry Zsolt, Róth Tamás)